ORLEN OIL SPONSOREM GENERALNYM RSMP I ZAŁOGI

W warszawskiej siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 połączona z prezentacją zespołu Platinum Rally Team. Orlen Oil i Polski Związek Motorowy poinformowały o przedłużeniu współpracy o kolejny rok.

Podczas wydarzenia zaprezentowano nową rajdówkę Platinum Rally Team – Peugeota 207 S2000.

Podczas spotkania z dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi Prezes Polskiego Związku Motorowego – Andrzej Witkowski – przedstawił kalendarz tegorocznych rund Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz poinformował o kontynuowaniu współpracy z firmą Orlen Oil, sponsorem tytularnym serialu.

Tegoroczne mistrzostwa składają się z siedmiu imprez, a w ich skład wchodzą znane klasyki jak Rajd Polski, Rajd Karkonoski czy Rajd Świdnicki. Jedna z rund – Rajd Koszyc – wzorem lat ubiegłych, będzie rozgrywana na Słowacji. Sezon zakończy Rajd Dolnośląski, który odbywać się będzie na trasach Kotliny Kłodzkiej w drugiej połowie października. W tym roku łączna długość odcinków specjalnych została wydłużona do 180-220 km.

Kolejną nowością jest także podział samochodów startujących w zawodach na 9 klas (od 2 do 10). Do zawodów dopuszczone będą także auta tzw. klasy „Open” (kategorii WRC, Kit Car, N4+ i R4+, oraz napędzane CNG) oraz pojazdy historyczne klasy „HR” i „HR-P”. Polski Związek Motorowy wdrożył też elektroniczny system przyjmowania zgłoszeń od zawodników o nazwie Inside PZM. Ułatwi on pracę zarówno organizatorom imprez i zespołom rajdowym.

Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego: Bardzo się cieszę, że także w roku 2012 kontynuujemy współpracę z firmą Orlen Oil, która podobnie jak w latach ubiegłych będzie sponsorem generalnym Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym sezonie zmieniono m.in. minimalną długość odcinków specjalnych, która wynosi obecnie 180 km. Organizatorzy imprez cyklu Platinum RSMP wprowadzają w tym roku wiele nowości, które z pewnością podniosą atrakcyjność poszczególnych rajdów. Planowane są odcinki rozgrywane na terenie miast tak, aby przybliżyć tą dyscyplinę sportu szerszej publiczności. Modyfikowane są także lub zastępowane zupełnie nowymi trasy odcinków specjalnych. Mam nadzieję, że sezon 2012 będzie udany zarówno dla startujących w mistrzostwach załóg jak i dla sponsorów, którzy zaangażowali się w sport rajdowy w Polsce. Przede wszystkim jednak żywię nadzieję, że dostarczymy pozytywnych emocji rajdowym kibicom, bez których wysiłek organizatorów i zawodników nie miałby sensu.

Marian Ćwiertniak, Prezes Orlen Oil: Długofalowa Strategia Orlen Oil zakłada dynamiczny rozwój marki Platinum, a jej powiązanie ze sportami motorowymi jest i będzie w przyszłości jednym z filarów polityki promocyjnej. Nasza firma już od dłuższego o czasu angażuje się w sport motorowy w Polsce, ze szczególnym naciskiem na rajdy. W roku 2011 poszerzyliśmy nasze działania w tym zakresie i wspieramy nie tylko Polski Związek Motorowy, jako właściciela serialu rajdowego, ale także powołaliśmy do życia własny zespół – Platinum Rally Team, w którym pokładamy spore nadzieje. Nasza współpraca z braćmi Bębenek układa się bardzo dobrze, dlatego też podjęliśmy decyzję o zmianie samochodu na Peugeota 207 S2000. Chcemy stworzyć kierowcy odpowiednie warunki do sportowego rozwoju. Widzimy duży potencjał w tej załodze i postaramy się go wykorzystać.

Podczas spotkania w siedzibie PKOl zaprezentowano nowy samochód rajdowy, w którym Michał i Grzegorz Bębenkowe w barwach Platinum Rally Team będą walczyć o czołowe lokaty podczas startów w tegorocznych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy już podczas I rundy Platinum RSMP rozgrywanej za niespełna dwa tygodnie w okolicach Trójmiasta zadebiutują w Peugeocie 207 S2000. Obsługą auta zajmie się znana węgierska stajnia rajdowa Tagai Racing Technology.

Michał Bębenek: Przede wszystkim chciałbym podziękować firmie Orlen Oil i pozostałym sponsorom za zaufanie jakim nas obdarzyli i zadeklarować, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby go nie zawieść. Bardzo się cieszę, że przesiadamy się do samochodu klasy S2000. Nigdy nie ukrywałem, że najbliższe mojemu sercu są auta wyczynowe budowane do tego celu od podstaw. Mam nadzieję, że samochód z węgierskiej wypożyczalni rajdowej Tagai Racing Technology, która cieszy się w Polsce dobrą opinią, pozwoli nam na walkę o najwyższe miejsca w każdej z rund Platinum RSMP 2012. Cały zespół w przerwie zimowej pracował bardzo intensywnie, aby przygotować się do kolejnego sezonu. Wierzę, że w tym roku pójdzie nam jeszcze lepiej niż w 2011. Do zespołu dołączył nowy sponsor główny, firma Dr.Marcus International, polski producent samochodowych odświeżaczy powietrza. Będziemy także reklamować Sylen – płyn do spryskiwaczy produkowany przez Platinum Oil.

Dawid Niedojadło, Kierownik Działu Marketingu Operacyjnego Orlen Oil: Nasze podejście do sponsoringu nie jest może typowe, ale przynosi dobre rezultaty. Nie przekazujemy jedynie środków na starty zawodnika oczekując od niego konkretnych rezultatów sportowych i medialnych. Staramy się z nim współpracować na płaszczyźnie partnerskiej i wspierać w jego działaniach. Wspólnie szukamy nowych partnerów do zespołu a także uczestniczymy w podejmowaniu kluczowych decyzji związanych z jego funkcjonowaniem. Dbamy także o oprawę medialną i wypracowujemy nowe schematy działania tak, aby zespół nieustanie się rozwijał, co mam nadzieję, przełoży się także na wyniki sportowe w nadchodzącym sezonie.
Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowy cykl rajdowy rozgrywany w Polsce, wyłaniający co roku rajdowego Mistrza Polski. Najstarszą imprezą zaliczaną do cyklu RSMP jest Rajd Polski, rozgrywany od 1921 roku. W tegorocznym kalendarzu Platinum RSMP znalazły się również: Rajd Świdnicki (dawniej Elmot), Rajd Rzeszowski, Rajd Dolnośląski, Baltic Cup, Rajd Karkonoski oraz rozgrywany na Słowacji Rajd Koszyc. Platinum Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski organizowane są przez automobilkluby będące członkami Polskiego Związku Motorowego. Po raz czwarty sponsorem tytularnym serialu Platinum RSMP jest Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji marki Platinum.