PAJERO OWNERS CLUB: UDANY ZLOT W LEŚNEJ

Mi 1_0016

4. zlot miłośników samochodów terenowych marki Mitsubishi okazał się niezwykle udany. Dzięki ciekawej lokalizacji w sercu Pogórza Izerskiego, emocjonującej trasie przejazdu autami 4×4 i licznym atrakcjom, spotkanie pozwoliło uczestnikom na wspaniały odpoczynek i lepsze poznanie tego wyjątkowego zakątka Polski.

Tegoroczny IV Zlot Pajero Owners Club zagościł w Leśnej, w województwie dolnośląskim. Na uczestników czekały piękne krajobrazy, pośród których skrywały się ciekawe zabytki oraz liczne pomniki przyrody.


Zobacz także:
TURYSTYKA
PAJERO OWNERS CLUB


Bazą zlotu był ośrodek Camping Czocha, z którego rozpościerał się panoramiczny widok na jezioro i na zaporę wodną – jedną z wyższych w Polsce.

Pierwsi, spragnieni wrażeń oraz swojego towarzystwa uczestnicy, pojawili się już na dzień przed rozpoczęciem zlotu, wykorzystując wolny czas na poznawanie najbliższej okolicy.

Mi 2_0062

Kolacja, a zarazem oficjalne rozpoczęcie zlotu, poprzedzona była powitaniem klubowiczów oraz sympatyków klubu przez burmistrza Leśnej, który sprawował patronat honorowy nad imprezą. Każdy z uczestników otrzymał przygotowany przez organizatorów przewodnik po okolicznych atrakcjach turystycznych, roadbook oraz komplet upominków ufundowany przez Gminę Leśna oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Kompletu dopełniała lista z pytaniami dotyczącymi trasy. Główną atrakcją imprezy był przejazd trasą turystyczną, jak również uczestnictwo w imprezach odbywających się w najbliższej okolicy: pokazie walk rycerskich, koncertach muzyki dawnej oraz nocnym zwiedzaniu Zamku Czocha i festynie z udziałem lokalnych kapeli. Po części oficjalnej nadszedł czas na tradycyjną integrację, która urozmaicona była konsumpcją kilkukilogramowego kawałka pysznie przyrządzonej szynki według przepisu jednego z klubowiczów.

Mi 3_0069

– Dzięki współpracy z leśnikami mogliśmy jechać drogami przebiegającymi przez tereny na co dzień niedostępne dla ruchu kołowego. Niezbyt trudny technicznie przejazd zmienił się po ulewie w ponad dwugodzinną walkę z błotnym podjazdem. Pierwsze załogi pokonały go bez większych problemów, natomiast z każdym kolejnym przejazdem sytuacja stawała się coraz trudniejsza. Ostatecznie w ruch poszły wyciągarki oraz liny, które wspomagały auta wyposażone w opony niedostosowane do takich warunków. Po pokonaniu tej przeszkody można już było delektować się trasą i mijanymi po drodze atrakcjami: możliwością wjazdu do czynnej kopalni bazaltu, przejazdem obok wygasłego wulkanu czy też zwiedzaniem zamku Świecie. Jego obecni właściciele nie szczędzą sił i środków, aby przywrócić temu miejscu dawny blask. Chętni mogli odwiedzić Zamek Frydlant – przepiękną, średniowieczną budowlę, jak również skorzystać z wjazdu kolejką gondolową na Stóg Izerski – najwyższy szczyt Gór Izerskich – opowiada tegoroczny organizator zlotu, Łukasz Surowiec.

Mi 4_0052

Zmęczeni, ale zadowoleni klubowicze pojawili się z powrotem w bazie późnym popołudniem, zdając karty konkursowe i oczekując na wieczorne ognisko, podczas którego miały zostać ogłoszone wyniki konkursu wiedzy o Mitsubishi, w którym nagrody ufundowało MMC Car Poland Sp. z o.o.- generalny importer marki w Polsce. Wieczór minął nam przy ognisku okraszonym przepysznymi bochnami chleba z tradycyjnym smalcem i ogórkiem.

Ostatniego dnia, po śniadaniu wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników konkursu turystycznego, w którym główną nagrodę – puchar, ufundował burmistrz Leśnej. Zwycięzcami, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie pytania zostali Ewa i Cezary Tomczyk.

Mi 5_0082

– Nasza impreza udowodniła, że aktywny wypoczynek i hobby, jakim jest turystyka 4×4 to doskonała okazja do poszerzania wiedzy o naszym kraju i jego najciekawszych zakątkach. Istnieje mnóstwo miejsc, które czekają na odkrycie – są przesiąknięte historią i atrakcyjne krajobrazowo a niezadeptane stopami tysięcy turystów. Leśna – ze swoją bogatą historią i urokliwą okolicą jest na pewno jednym z nich – podsumowuje Łukasz Surowiec.

Mi 6_0083