RUSZA ÓSMA EDYCJA “TOYOTA OFF ROAD FESTIWAL”

Już dziś tj. 15 czerwca rozpocznie się coroczny zlot fanów i użytkowników samochodów terenowych spod znaku Toyoty i Lexusa – Toyota Off-Road Festival.

W tym roku organizatorzy zapraszają w Beskid Niski nad Zalew Klimkówka.


Zobacz także:

TURYSTYKA


 

Toyota Off-Road Festival to impreza cykliczna organizowana przez środowisko fanów Land Cruiserów i innych terenówek japońskiego producenta – Land Cruiser Adventure Club. Początkowo wydarzenie miało bazę na terenie Autodromu 4×4 pod Poznaniem, jednak od trzech zlot odbywa się co roku w innym zakątku Polski. Po Dolnym Śląsku i Pomorzu przyszedł czas na Beskid Niski.

To już ósma edycja naszego zlotu. Co roku zmieniamy bazę imprezy, dzięki czemu wraz z uczestnikami odkrywamy coraz to nowe miejsca w Polsce – mówi Michał Horodeński, lider klubu i komandor zlotu. Beskid Niski oferuje piękne trasy turystyczne oraz niesamowite krajobrazy. Jazda naszymi samochodami w takim terenie sprawia wszystkim wiele frajdy.

Atrakcje dla kierowców i ich rodzin

Toyota Off-Road Festival to impreza nie tylko dla właścicieli terenówek, ale także ich rodzin i znajomych. Główną atrakcją zlotu są przygotowane wcześniej trasy krajoznawcze, które klubowicze pokonują wykorzystując nawigację GPS lub tradycyjny roadbook, czyli strzałkowy opisu drogi, a la podchody za kierownicą auta. Kiedy kierowca jest skupiony na jeździe, jego pasażerowie mogą aktywnie uczestniczyć w nawigowaniu oraz poszukiwaniu w terenie miejsc, które mają wydrukowane na zdjęciach w informatorze zlotu. To swoiste foto safari angażujące przez cały czas podróży.

Strefa Expo

Bazą zlotu jest kemping nad Zalewem Klimkówka. Oprócz przestrzeni biwakowej i integracyjnej organizatorzy przygotowują także strefę expo, w której swój produkty i usługi zaprezentują najlepsze firmy z branży turystycznej i off-road. To doskonała okazja do poznania nowych trendów oraz wymiany doświadczeń z innym użytkownikami Land Cruiserów.

Dzieci nie lubią się nudzić

Jak na rodzinny zlot przystało nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy. Jak co roku znana ekipa animatorów przygotuje gry i niespodzianki dla dzieci, a wieczorem wszyscy zbiorą się w kinie pod gwiazdami. W tym roku ważnym wydarzeniem zlotu będzie akcja charytatywna dla chorej Julii współorganizowana z Nadleśnictwem Łosie.

Land Cruiser to styl życia

Co roku na zlot przyjeżdża około 70-90 załóg w różnych terenówkach spod znaku Toyoty i Lexusa. Obok tych aktualnych modeli jak Land Cruiser 150 czy Hilux można spotkać też egzemplarze poprzednich generacji oraz wersje znane głównie z Bliskiego Wschodu czy Afryki.

Toyota Off-Road Festival potrwa do niedzieli 18 czerwca 2023.

Szczegóły zlotu na stronie www.toyotaoffroadfestival.pl