PAJERO OWNERS CLUB: ZAPROSZENIE NA ZLOT

POC 1-0454

Klub miłośników samochodów terenowych marki Mitsubishi zaprasza wszystkich chętnych na 4. Zlot Pajero Owners Club, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca bieżącego roku w słynącej z ciekawej historii miejscowości Leśna w województwie dolnośląskim.

– Pierwsi osadnicy pojawili się w Leśnej prawie 870 lat temu. Ponad 760 lat temu powstała tam warownia graniczna a blisko 500 lat temu – pierwszy targ. Byliśmy ciekawi, jak to miejsce wygląda dzisiaj – uzasadnia wybór bazy zlotu Eugeniusz Łukasiak, podróżnik i założyciel Pajero Owners Club.


Zobacz także:
TURYSTYKA
PAJERO OWNERS CLUB


Na uczestników zlotu P.O.C. Polska czeka wiele atrakcji, a wśród nich podziwianie najstarszego drzewa oraz najstarszej elektrowni wodnej w Polsce, piątej co do wysokości zapory, legendarnego zamku o prawie ośmiuset letniej tradycji, czy tajemniczych, nigdy nie zbadanych sztolni powstałych w wyniku katorżniczej pracy więźniów obozu Gross Rosen. A wszystko w otoczeniu niesamowitej przyrody – gór Pogórza Izerskiego i wód jeziora, pomiędzy którymi prowadzą przepiękne górskie drogi i ścieżki.

POC 2-0302

Zlot rozpocznie się w piątek, 7 czerwca, kolacją i powitaniem uczestników przez władze gminy. W sobotę organizatorzy oferują przejazd samochodami ciekawą trasą z roadbookiem, zwiedzanie wg. autorskiego przewodnika lub wycieczki rowerowe lub kajakowe. Po południu na uczestników czekają konkursy o puchar Burmistrza Leśnej – między innymi test Stewarda, prowadzenie po omacku z pilotem i w alko goglach oraz ognisko. Dodatkowo planowany jest rejs statkiem po Jeziorze Leśniańsko-Złotnickim, z widokiem od strony wody na zaporę oraz zamek. Zlot zakończy się niedzielnym śniadaniem i rozdaniem nagród.

Dodatkowe informacje i zapisy: pajero.org.pl/index.php?id=222 oraz: kontakt@pajero.org.pl lub szyszkowa@pajero.org.pl.

Poc 3_Gene-057