PANEK: AUTA SĄ BEZPIECZNE – PRZED ZŁODZIEJAMI CHRONI JE DNA

panek-dna1

Samochody Panek CarSharing użytkuje kilka tysięcy osób dziennie w blisko 40 miastach w Polsce. Powinny być więc bezpieczne, wygodne, ekologiczne, trwałe i… zabezpieczone przed kradzieżą.

Można nimi podróżować w ramach aglomeracji, ale i na dłuższych dystansach.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki zaawansowanemu systemowi telematyki i wyszkolonej obsłudze technicznej mogą służyć wielu osobom jako codzienny środek lokomocji.

Firma Panek inwestuje coraz więcej w zabezpieczenia antykradzieżowe. Przy okazji wprowadzenia nowych Toyot C-HR dowiedzieć się można o systemie DNA jako kolejnym stosowanym w swoim CarSharingu rozwiązaniu.

panek-dna2

– Podczas przeszło 2 lat naszej działalności mieliśmy jeden przypadek kradzieży. Była to Toyota Corolla, którą szybko odzyskaliśmy. Nasze samochody traktujemy jak dobro wspólne wszystkich Użytkowników CarSharingu. Kupujemy nowoczesne, miłe w użytkowaniu auta nie po to, żeby były niszczone lub kradzione. Z tego względu zainwestowaliśmy w nowoczesne systemy zabezpieczeń wirtualnych i fizycznych oraz wzmocniliśmy proces walidacji klientów w usłudze. Naszym partnerem został właśnie DNA Program, wierzymy, że dzięki kolejnemu zabezpieczeniu samochody przestaną być atrakcyjne dla złodziei – powiedział Maciej Panek, Prezes Panek S.A.

Czym jest technologia DNA?

DNA Program to forma zabezpieczenia i identyfikacji auta. Samochód znakowany jest 10 000 indywidualnych mikrocząsteczek, które tworzą swoisty „kod genetyczny”. Dzięki unikalnym oznaczeniom możliwa jest identyfikacja prawowitego właściciela pojazdu a nawet samych części, jeśli samochód został uprzednio zdekompletowany.

Montaż zabezpieczenie DNA nie wymaga dużych nakładów sił, naniesienie trwa około 15 minut, wykonuje go ponad 120 warsztatów w całej Polsce. Jest odporne na próby usunięcia, np. oleje, smary, kwasy, zasady i rozpuszczalniki. W Polsce metodą DNA Program zabezpieczonych jest już przeszło 100 000 pojazdów.

panek-dna3

– Samochody Panek CarSharing są bezpieczne przez co najmniej 20 lat. DNA to 10 000 dowodów popełnienia przestępstwa, które są identyfikowalne przez cały okres żywotności oznaczonej części. Policja potwierdza wysoką skuteczność tej metody walce z przestępczością samochodową. W przeciwieństwie do GPS-ów czy alarmów zabezpieczenie to nie wymaga zasilania i jest praktycznie nie do wykrycia gołym okiem. Mamy do czynienia z 10 000 dowodów przeciwko złodziejom, utrwalonym na długie lata, wątpię żeby którykolwiek z nich chciał się z takim wyzwaniem zmierzyć – dodaje David Ney, Prezes DNA Program.

Auto Panek CarSharing są już oznaczone specjalnymi naklejkami z logo programu. Ze względu na bardzo długi okres żywotności zabezpieczenia, samochody które zostaną wycofane z CarSharingu i trafią na rynek wtórny, dalej będą objęte ochroną.

Decyzja Panek CarSharing może wpłynąć na ogólny spadek kradzieży samochodów i ich odzyskiwalność w Polsce i na Świecie.