PARYŻ 2012: LANCIA FLAVIA – EKSKLUZYWNY KABRIOLET

Na Salonie Samochodowym w Paryżu 2012, Lancia prezentuje edycję specjalną samochodu Flavia, efekt współpracy z zespołem designerów firmy Poltrona Frau, obchodzącej w bieżącym roku 100-lecie swego istnienia.

To model unikalny, którego światowy debiut nastąpił przy okazji tegorocznego 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, którego głównym sponsorem była właśnie Lancia. Jako „motoryzacyjna królowa” tego prestiżowego wydarzenia, Lancia Flavia „Red Carpet” by Poltrona Frau stała się pierwszym kabrioletem, towarzyszącym gwiazdom filmowym i celebrytom w drodze na czerwony dywan na weneckim Lido.

Wyróżniająca się pokryciem siedzeń i podłokietników szlachetną skórą Pelle Frau w kolorze czerwonym, wersja Lancii ma biały kolor karoserii, który tym bardziej podkreśla wyszukany charakter kabiny pasażerskiej.

Współpraca pomiędzy Lancią a Poltrona Frau trwa od lat 20. ubiegłego wieku, kiedy to Vincenzo Lancia zwrócił się do założonej w roku 1912 przez Renzo Frau turyńskiej firmy o projekt ekskluzywnego wystroju pojazdów Lancia przeznaczonych dla VIP-ów.

Dalszy ciąg nastąpił w roku 1984 wraz ze współpracą Poltrona Frau i Lancia Style Centre w zakresie wystroju wnętrza sedana Thema 8.32, napędzanego silnikiem Ferrari. Współpraca ta rozciągnęła się również na inne modele Lancii – od Dedry i Y10 poprzez Thesis do nowej Musy oraz Delty i nowej Themy.

Nowa Lancia Flavia dysponuje czterema wygodnymi miejscami. Napędzana jest 170-konnym silnikiem benzynowym, współpracującym z sześciostopniową przekładnią automatyczną. Model z otwieranym dachem ma napęd na przednie koła.

Na rynku włoskim nowa Flavia wyposażona jest w 2,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 170 KM. Oferta modelowa obejmuje tylko jedną, ekskluzywną wersję „all inclusive” o najbogatszym wyposażeniu: tapicerka wykonana ze szlachetnej skóry, system elektronicznej kontroli stabilności pojazdu (ESC) i elektronicznej kontroli trakcji, system przeciwblokowania kół ABS najnowszej generacji, cztery poduszki powietrzne (przednie wielostopniowe i boczne fotelowe), system bezpiecznego mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX oraz innowacyjny system multimedialny UConnect z nawigacją satelitarną i zaawansowany system audio/nagłośnienia Boston Acoustics Sound System.