PARYŻ 2012: SQ5 AUDI TDI EXCLUSIVE CONCEPT

Jedną z atrakcji salonu samochodowego w Paryżu będzie SQ5 TDI Audi exclusive concept. Zaawansowany technicznie SUV o świetnych parametrach i nowych rozwiązaniach stylistycznych to zapowiedź przyszłej, limitowanej serii guattro GmbH.

Audi SQ5 TDI, dzięki mocy 230 kW (313 KM) jest pierwszym w historii marki modelem S z silnikiem diesla. Tę nową serię quattro GmbH cechuje nie tylko dynamika. Ma ona również bardzo ekskluzywny charakter.

Prezentowany podczas paryskiego Salonu Motoryzacyjnego w postaci samochodu koncepcyjnego o nazwie SQ5 TDI Audi exclusive concept jest zaawansowanym technicznie samochodem terenowo- osobowym, w którym zastosowano nowe rozwiązania stylistyczne i specjalny lakier nadwozia. Limitowana seria tego SUV-a będzie liczyć jedynie 50 egzemplarzy i pojawi się na rynku w pierwszym kwartale 2013 roku.

 

 

Już sam wygląd wyraźnie wyznacza status SQ5 TDI Audi exclusive concept. Specjalnie dla tego wyjątkowego modelu został stworzony kryształowy lakier w kolorze błękitu aralskiego. Zastosowany w lakierze efekt wywołuje wrażenie niespotykanej głębi koloru. Jak w każdym modelu S marki Audi, lusterka boczne mają kolor aluminium. Elementem wyposażenia seryjnego są ksenonowe reflektory Xenon plus, ze światłami diodowymi do jazdy dziennej. W tylnej części pojazdu uwagę przykuwają wyloty czterech rur wydechowych.

Wnętrze SQ5 TDI Audi exclusive concept pełne jest wyraźnych kontrastów. Wielofunkcyjna kierownica sportowa i rękaw dźwigni zmiany biegów wykonane są z czarnej skóry Fein Nappa i ozdobione przykuwającym wzrok, śnieżnobiałym szwem. Podobne wykończenie zastosowano w środkowym podłokietniku i na tablicy rozdzielczej.

Wyróżniają się również czarne siedzenia sportowe, także obite skórą Fein Nappa i wykończone tym samym, śnieżnobiałym szwem. Środkowe części siedzisk pokryto czarną, wyplataną skórą. Wykonane w ten sposób obicie w SQ5 TDI Audi exclusive concept będzie po raz pierwszy elementem wyposażenia seryjnego.

Podsufitka z Alcantary, roleta szyberdachu i nakładki w drzwiach lśnią śnieżną bielą. Elementy ozdobne wykonano z prawdziwego drewna jesionowego. Ich powierzchnia została poddana specjalnemu uszlachetnieniu. Na obiciach drzwi i listwach progowych znajduje się emblemat „Audi exclusive“.