PEUGEOT: PREMIERA NOWEGO, ELEKTRYCZNEGO KOMBIVANA E-RIFTER

E-RIFTER, podobnie jak reszta gamy modeli PEUGEOT, ewoluuje w zakresie elektryfikacji i efektywności energetycznej.

Nowy E-RIFTER oferuje wszystkim użytkownikom niezwykłą łatwość użytkowania, która sprawi, że codzienność stanie się ekscytująca.


Zobacz także:

MERCEDES-AMG: MOŻNA JUŻ ZAMAWIAĆ NOWEGO GLC 63 S E PERFORMANCE COUPE
 

PREMIERY


 

Celem PEUGEOT jest zdobycie do 2025 roku pozycji lidera na rynku producentów modeli elektrycznych. PEUGEOT E-RIFTER wchodzi w skład gamy samochodów elektrycznych, największej tego typu gamy wśród europejskich producentów, obejmującej 9 modeli osobowych i 3 modele dostawcze.

W ramach obecnej strategii nowy E-RIFTER czyni kolejny krok w zakresie elektryfikacji – dysponuje zasięgiem w trybie 100% elektrycznym wynoszącym obecnie 320 km, przy jednoczesnej optymalizacji parametrów, które zadecydowały o sukcesie tego kombivana: wygodna, przestronna i modularna kabina, zaawansowane technologicznie elementy wyposażenia, niezwykła przyjemność z jazdy i atrakcyjny outdoorowy wygląd zewnętrzny.

DESIGN PODKREŚLAJĄCY OSOBOWOŚĆ E-RIFTERA JAKO POSZUKIWACZA PRZYGÓD

Nowy PEUGEOT E-RIFTER wprowadza nową stylistykę marki, zachowując przy tym swój muskularny, solidny i przyjazny styl, podkreślający jego silną osobowość poszukiwacza przygód.

Nowy PEUGEOT E-RIFTER wychodzi naprzeciw wartościom i priorytetom swoich użytkowników: „Allure comes in many shapes”. To optymistyczni i aktywni użytkownicy, poszukujący samochodu o nowoczesnym wyglądzie, wyposażonego w najnowsze technologie mobilne, przyjaznego naturze poprzez swój wkład w transformację energetyczną i oczywiście komfortowego, dysponującego przestronnym wnętrzem.

Bez wątpienia docenią oni wymiary E-RIFTERA, wychodzące naprzeciw potrzebom w zakresie wszelkiego rodzaju weekendowych rozrywek (wyjścia z przyjaciółmi, zajęcia sportowe i kulturalne, gry wideo, fotografowanie, koncerty itp.) i wymogom dnia codziennego (przejazdy rodzinne z dziećmi, domowymi zwierzętami itp.).

Oryginalny przód.

Nowy E-RIFTER prezentuje zmieniony, bardziej dynamiczny przód, którego głównym wyróżnikiem jest unikalny grill z umieszczonym na nim centralnie nowym logo PEUGEOT. Jego obramowanie stanowi kultowa sygnatura świetlna marki w kształcie śladu trzech pazurów.

Praktyczny i solidny design.

Wyrazisty styl E-RIFTERA jest dodatkowo podkreślony nowymi kolorami nadwozia: Zielony Sirkka i Niebieski Kiama. Pozwalają one lepiej wyeksponować obszerny kształt nadwozia, doskonale dostosowanego do wypadów na łono natury, z obszernymi nadkolami, masywnymi bocznymi listwami ochronnymi, relingami dachowymi i dużym prześwitem.

Przeprojektowana deska rozdzielcza.

E-RIFTER otrzymuje całkowicie nową deskę rozdzielczą o udoskonalonej ergonomii i jeszcze wyższej jakości wykończenia. Jest ona zbudowana wokół PEUGEOT i-Cockpit i posiada całkowicie nowy, 10-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, umieszczony w jej górnej, centralnej części (patrz poniżej).

Przyjazne wnętrze.

Siedzenia są obite nową, świetlistą, ciepłą, jasnoszarą tkaniną, współgrającą z nowymi materiałami wykończeniowymi kabiny. Duża przeszklona powierzchnia, dodatkowo powiększona dzięki przeszklonemu dachowi Zenith wyposażonemu w liczne schowki, zapewnia jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza.

PEUGEOT E-RIFTER jest bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek dotąd. Dzięki nowym technologiom pokładowym i ultra modularnemu wnętrzu jest w stanie spełnić wszelkie potrzeby i pragnienia…

– Zwiększona przyjemność prowadzenia dzięki jeszcze bardziej zaawansowanemu technologicznie kokpitowi PEUGEOT i-Cockpit.
Nowy, w 100% cyfrowy zespół zegarów z kolorowym 10-calowym ekranem i zoptymalizowanym, spersonalizowanym wyświetlaniem najważniejszych informacji, łącznie z informacjami pochodzącymi z systemu nawigacji oraz informacjami dotyczącymi przepływów energii i ładowania akumulatora trakcyjnego.
Nowy, duży, centralny, 10-calowy ekran dotykowy HD, umożliwiający obsługę systemu audio i systemu nawigacji z dostępem do Internetu.
Nowa kompaktowa kierownica, obszyta skórą i podgrzewana, z wbudowanymi przyciskami sterowania. Kompaktowa kierownica PEUGEOT stanowi bardziej niż kiedykolwiek dotąd kluczowy element przyjemności prowadzenia.
– Nowe zaawansowane technologie zapewniające optymalne bezpieczeństwo
Kompletny pakiet systemów wspomagania jazdy: monitorowanie koncentracji kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, ogranicznik prędkości… E-RIFTER jest wyposażony w 18 systemów wspomagania jazdy, wzbogaconych w tym nowym modelu o aktywny tempomat.
Ulepszony system wspomagania parkowania z 12 czujnikami rozmieszczonymi z przodu i z tyłu, oraz system VisioPark 180° wyposażony obecnie w kamerę cofania o wysokiej rozdzielczości.
– I jak zawsze – wyjątkowa modularność
– Nowy E-RIFTER jest dostępny w 2 wersjach, 5- i 7-miejscowej w obu długościach nadwozia: Standard (4,40 m) i Long (4,75 m). Ta druga posiada zarówno dłuższy rozstaw osi jak i tylny zwis, przekładające się na jeszcze większą przestronność wnętrza.
Indywidualne, składane fotele. Każdy z trzech indywidualnych foteli w drugim rzędzie można z łatwością złożyć i schować w podłodze.
Ułatwione wsiadanie i załadunek bagaży. E-RIFTER posiada dwoje przesuwnych drzwi bocznych i dużą klapę bagażnika z jedyną w tym segmencie samochodów otwieraną tylną szybą.
Duża pojemność użyteczna. Umieszczone pod podłogą akumulatory trakcyjne E-RIFTER nie mają ujemnego wpływu na pojemność wnętrza. Pojemność przestrzeni bagażowej wynosi od 775 litrów, do wysokości tylnej półki w 5-miejscowej wersji Standard, do 4.000 litrów do wysokości dachu przy złożonych siedzeniach w wersji E-RIFTER Long. Samochód jest wyposażony w liczne schowki o łącznej pojemności do 186 litrów, zależnie od wersji. Przewóz długich przedmiotów jest ułatwiony dzięki chowanemu w podłodze fotelowi pasażera z przodu.

ZOPTYMALIZOWANA EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA I ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM

Nowy E-RIFTER jest wyposażony w najnowsze technologie PEUGEOT, zarówno w zakresie w 100% elektrycznego napędu, jak i łączności ze światem…

Bardziej efektywny energetycznie niż kiedykolwiek dotąd w 100% elektryczny napęd
Do 320 km zasięgu. Wysiłek włożony w zwiększenie całkowitej efektywności energetycznej pozwolił utrzymać osiągi samochodu na niezmienionym poziomie – prędkość maksymalna 135 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 11,2 sekundy – przy równoczesnym zwiększeniu zasięgu, który wynosi teraz do 320 km (w cyklu mieszanym WLTP, aktualnie w trakcie homologacji).
Komfortowy poziom mocy do wykorzystania zgodnie z jednym z trzech dostępnych trybów jazdy. PEUGEOT E-RIFTER dysponuje maksymalną mocą 100 kW (136 KM) i maksymalnym momentem obrotowym 270 Nm. Do wyboru są trzy tryby jazdy: Eco, sprzyjający zwiększaniu zasięgu, Power, zapewniający maksymalne osiągi przy pełnym obciążeniu i Normal.
Nowy system hamowania rekuperacyjnego. W celu optymalizacji zasięgu, nowy E-RIFTER został wyposażony w system hamowania rekuperacyjnego o trzech poziomach odzyskiwania energii aktywowanych za pomocą łopatek umieszczonych pod kierownicą. To jedyne takie rozwiązanie dostępne na rynku.
W nowym e-RIFTERZE jest obecnie montowana pompa ciepła (w zależności od rynku). Poprawia ona komfort cieplny pasażerów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej, a tym samym zasięgu samochodu.
Skuteczne, szybkie ładowanie. Dostępna w standardzie ładowarka pokładowa o mocy 7,4 kW lub oferowana w opcji ładowarka prądu trójfazowego o mocy 11 kW umożliwia bezproblemowe ładowanie akumulatora trakcyjnego E-RIFTERA o pojemności użytecznej 50 kWh z dowolnego dostępnego terminala. Możliwe jest także szybkie ładowanie prądem stałym ze źródeł o mocy do 100 kW.

Szacunkowe czasy ładowania wynoszą odpowiednio:

* Z terminala publicznego o mocy 100 kW – 30 minut (ładowanie od 0 do 80%).
* Ze stacji Wall Box o mocy 11 kW – pełne naładowanie w 5 godzin za pomocą ładowarki pokładowej 11 kW.
* Ze stacji Wall Box o mocy 7,4 kW – pełne naładowanie w 7,5 godziny za pomocą ładowarki pokładowej 7 kW.
* Ze wzmocnionego gniazda (16 A) – pełne naładowanie akumulatora w 15 h.

– Najnowszej generacji systemy łączności ze światem
Duży centralny ekran dotykowy. Nowy E-RIFTER jest wyposażony w standardzie w centralny, 10-calowy kolorowy ekran dotykowy HD, umożliwiający obsługę systemu informacyjnego z dostępem do Internetu. Asystent głosowy „OK PEUGEOT” zapewnia najwyższy komfort, rozpoznaje naturalną mowę i umożliwia obsługę najważniejszych funkcji pokładowych.
Systemy informacyjne z dostępem do Internetu PEUGEOT i-Connect i PEUGEOT i-Connect Advanced. System PEUGEOT i-Connect® zapewnia pełną, wysoce responsywną łączność z otoczeniem dzięki funkcji bezprzewodowego klonowania ekranu (Apple CarPlay/Android Auto). Wrażenie technologicznego zaawansowania potęguje oferowany w opcji system PEUGEOT i-Connect Advanced z wydajnym i skutecznym systemem nawigacji TomTom z dostępem do Internetu. Aktualizacje systemu odbywają się w trybie „over the air”.
– Na środkowej konsoli zamontowana jest bezprzewodowa ładowarka do smartfonów.
– Zwiększona liczba portów USB: 2 USB-C, 1 USB-A i gniazdo 230 V.

Aplikacja MyPeugeot na smartfona wzbogacona została w nowym PEUGEOT E-RIFTER o nowe funkcje i usługi:

– Cyfrowa książeczka serwisowa.
– Przesyłanie do pokładowego systemu nawigacji tras podróży zaplanowanych uprzednio na smartfonie. System nawigacji jest wstępnie zaprogramowany pod kątem wykonywania poleceń głosowych. A dzięki TomTom, aktualizacja map zawsze przebiega bezproblemowo.
Lokalizowanie z wyprzedzeniem stacji ładowania w celu optymalizacji tras podróży z wyliczaniem poziomu naładowania pozostałego po dotarciu do celu. Dzięki programowaniu podróży w aplikacji MyPeugeot możesz doładowywać swój samochód w najbardziej odpowiednich momentach i w zależności od dostępności stacji ładowania na trasie. Z usługi tej, dostępnej za pośrednictwem aplikacji e-ROUTES, można również korzystać dzięki funkcji screen mirroring na ekranie systemu multimedialnego. Wybór należy do Ciebie!
Zdalne sterowanie centralnym zamkiem, włączaniem świateł i klaksonu.
– Kierowca już nie musi martwić się o znalezienie miejsca parkingowego dzięki nowej usłudze podsuwającej mu propozycje parkingów, na których jest największa szansa znalezienia wolnego miejsca po przyjeździe do miasta.