PEUGEOT: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA NOWEGO 3008 PLUG-IN HYBRID

Po udanej premierze nowego, w pełni elektrycznego modelu E-3008 i 3008 Hybrid, marka PEUGEOT otwarła na polskim rynku zamówienia na wersję Plug-In Hybrid 195 e-EAT8.

Wraz z wprowadzeniem tej jednostki napędowej oferującej zasięg do 87 km w trybie w 100% elektrycznym, nowy PEUGEOT 3008 spełnia teraz oczekiwania jeszcze większej grupy kierowców.


Zobacz także:

BENTLEY: PREMIERA CZWARTEJ GENERACJI MODELU CONTINENTAL GT SPEED
 

PREMIERY


 

Nowy PEUGEOT 3008 to przykład zdecydowanego i kompleksowego podejścia marki PEUGEOT do elektryfikacji. Po wprowadzeniu na rynek, PEUGEOT oferuje trzy różne technologie zelektryfikowanych napędów, które zaspokajają różnorodne potrzeby klientów, przy czym każda z nich zapewnia wiodące w swojej klasie osiągi.

Marka PEUGEOT wprowadziła już na rynek nowego, w pełni elektrycznego PEUGEOT E-3008. Sukces handlowy odniesiony w pierwszych miesiącach sprzedaży to dopiero początek. Dziś PEUGEOT rozszerza gamę swojego nowego SUV-a typu fastback, otwierając zamówienia na PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid. Nowy model, wyposażony w układ napędowy o mocy 195 KM uzupełnia obecną ofertę, plasując się pomiędzy wersją hybrydową o mocy 136 KM a wersją w pełni elektryczną o mocy 210 KM.

TECHNOLOGIA

PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid 195 e-DCS7 łączy silnik elektryczny o mocy 125 KM (92 kW) z 4-cylindrowym silnikiem spalinowym z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 litra i mocy 150 KM (110 kW), zapewniając łączną moc 195 KM (143 kW). Jego 7-stopniowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów jest produkowana w zakładzie Metz we Francji.

OSIĄGI/ZUŻYCIE

Nowa hybrydowa wersja o mocy 195 KM pozwala nowemu 3008 zapewnić osiągi na wysokim poziomie, a także uciąg wynoszący 1550 kg. Dostępny w PEUGEOT 3008 Plug-in Hybrid akumulator o pojemności 17,8 kWh pozwala na osiągnięcie zasięgu 87 km w przypadku jazdy tylko na napędzie elektrycznym (cykl mieszany WLTP). Akumulator można naładować w zaledwie 2 godziny i 55 minut, używając ładowarki o mocy 7,4 kW lub w 9 godzin i 5 minut, podłączając go do standardowego domowego gniazdka.

WYDAJNOŚĆ

PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid wyróżnia się wydajnością dzięki zużyciu paliwa na poziomie zaledwie 0,9 l/100 km i emisji od 19 g CO2/km (cykl mieszany WLTP). Dzięki 55-litrowemu zbiornikowi paliwa, PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid oferuje również większy zasięg na długich trasach.

Montowany w zakładzie w Sochaux, nowy Peugeot 3008 jest pierwszym samochodem Stellantis opartym na platformie STLA Medium. Ta innowacyjna platforma obsługująca wiele źródeł energii pozwala na optymalną integrację nowego, wysokowydajnego hybrydowego układu napędowego plug-in (4-cylindrowy silnik, duży akumulator 21 kWh, 55-litrowy zbiornik paliwa), zachowując jednocześnie niezmienioną przestrzeń wewnętrzną oraz wielkość bagażnika.

Wybór platformy obsługującej wiele źródeł energii umożliwia, w ramach tego samego zakładu i jednego produktu, produkcję pojazdów z układami napędowymi, które najlepiej spełniają obecne oczekiwania klientów, oferując im większą elastyczność.

PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid Allure: 211 900 zł

Najważniejsze elementy wyposażenia oferowanego w standardzie to: bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania pojazdu, kamera cofania HD, tylne czujniki parkowania, przednie reflektory i tylne światła LED, 19-calowe aluminiowe obręcze kół, PEUGEOT i-Cockpit z dwoma 10-calowymi ekranami cyfrowymi, system informacyjno-rozrywkowy PEUGEOT i-Connect z dostępem do Internetu.

PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid GT: 229 950 zł

Najważniejsze elementy wyposażenia oferowanego w standardzie, dodatkowo do elementów z wersji Allure to: nadwozie z czarnym dachem, tapicerka z Alcantary, 20-calowe aluminiowe obręcze kół, reflektory Pixel LED, przednie czujniki parkowania, elektrycznie otwierane drzwi bagażnika, podgrzewane przednie fotele i kierownica, bezprzewodowa ładowarka do smartfonów, personalizowane oświetlenie ambientowe, PEUGEOT Panoramic i-Cockpit z zakrzywionym 21-calowym ekranem, konfigurowalne przełączniki i-Toggles, system informacyjno-rozrywkowy PEUGEOT i-Connect Advanced z dostępem do Internetu.

Nowego PEUGEOT 3008 Plug-In Hybrid można już zamawiać we wszystkich salonach PEUGEOT.