PILKINGTON: FABRYKA W CHMIELOWIE NAGRODZONA

Pilkington nag

Fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Wyróżnienie przyznano za zastosowane w praktyce rozwiązania techniczne i organizacyjne.

Konkursie zorganizowany został przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wyróżnienie przyznano za rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa pracowników, wprowadzone w nowym zakładzie produkcyjnym. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Bezpieczeństwo pracy jest ważnym obszarem we wszystkich spółkach Pilkington w Polsce, o czym świadczą wprowadzane rozwiązania technologiczne, działania na rzecz profilaktyki, czy podnoszenia świadomości pracowników w zakresie bezpiecznych zachowań w miejscu pracy. Otrzymana nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że opracowywane i wdrażane przez nas innowacyjne projekty mogą stać się dobrą praktyką i przykładem dla innych przedsiębiorstw, przynosząc wymierne efekty w zakresie poprawy warunków pracy nie tylko w zakładach Pilkington – powiedział Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland.

Nowy zakład Pilkington Automotive Poland otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii rozwiązania techniczne i organizacyjne za projekt pt. „Bezpieczeństwo pracy w zakładzie produkcyjnym – bramki grawitacyjne, 100 proc. separacji dróg dla pieszych od dróg dla wózków widłowych”. W ramach programu na terenie fabryki szyb samochodowych w Chmielowie zaplanowano i wykonano oznakowany system poruszania się dla pieszych. W całym zakładzie ścieżki dla pieszych zostały odizolowane od dróg transportowych za pomocą barierek.

Dodatkowo, na każdym przejściu dla pieszych przecinającym się z wewnętrzną drogą transportową zainstalowano bramki bezpieczeństwa, które chronią pracowników przed nagłym wejściem w strefę poruszania się wózka widłowego. Fabryka Pilkington Automotive w Chmielowie to nowoczesny zakład produkcyjny, w którym powstają szyby samochodowe dla czołowych światowych marek, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do samochodów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Obecnie w zakładzie trwa drugi etap inwestycji, polegający na instalacji urządzeń i uruchamianiu kolejnych linii produkcyjnych oraz stanowisk montażowych.

W tegorocznym konkursie przyznano łącznie 11 nagród i 10 wyróżnień w dwóch kategoriach: rozwiązania techniczne i organizacyjne (zastosowane w praktyce) oraz prace naukowo- badawcze (które mogą być wykorzystane w praktyce).