PIRELLI: NOWE OPONY DO AUDI NA NARCIARSKICH MISTRZOSTWACH

Pirelli-Ice-Z1

Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, które potrwają w szwedzkim ośrodku narciarskim Åre do 17 lutego, są miejscem debiutu nowych opon z kolcami Pirelli.

Firma oponiarska jest głównym sponsorem wydarzenia i wyposaża samochody Audi e-tron, używane przez organizatorów imprezy do jazdy po lodzie, w ogumienie Ice Zero FR i Ice Zero 2.


Zobacz także:

ECO

SPORT


 

Opony Ice Zero 2, zaprojektowano w celu zaspokojenia potrzeb kierowców poruszających się samochodami z najwyższej półki po drogach krajów skandynawskich oraz Rosji. Ich oficjalna premiera odbyła się na lodowym torze doświadczalnym Pirelli w miejscowości Flurheden w szwedzkiej Laponii. Teraz czas na pierwsze jazdy w normalnym ruchu.

DCIM100GOPROG0131015.JPG Processed with VSCO with kp5 preset

MAKSIMUM KONTROLI

W związku z trwającymi w Are Mistrzostwami Świata w narciarstwie alpejskim, firma Pirelli dostarczyła dwa różne rodzaje opon do samochodów organizatorów. Wszechstronne Ice Zero FR, przeznaczone do typowo zimowych warunków drogowych panujących w Skandynawii oraz nowe opony Ice Zero 2, sprawdzające się w bardziej ekstremalnych sytuacjach.

Nowa opona przeznaczona m.in. na rynek skandynawski została zaprojektowana z myślą o samochodach z najwyższej półki, w tym również samochodach elektrycznych. Tego typu pojazdy, z uwagi na zastosowany rodzaj napędu mogą przekazywać cały moment obrotowy praktycznie od chwili wciśnięcia pedału gazu, wymagają więc maksymalnej trakcji, szczególnie w warunkach ograniczonej przyczepności, które są typowe w okresie zimowym. Ponadto, inżynierowie Pirelli pracowali nad ograniczeniem hałasu drogowego – typowego dla tego typu opon.

Pirelli-Ice-Z3

Cisza jest szczególnie pożądaną cechą samochodu elektrycznego, takiego jak Audi e-tron. Nowy model jest pierwszym w pełni elektrycznym autem tej marki. Silnik samochodu zapewnia maksymalną moc równą 300 kW (407 KM), moment obrotowy na poziomie 664 Nm i zasięg ponad 400 kilometrów w cyklu WLTP. W rezultacie jest to SUV z wydajnością samochodu sportowego, przyspieszający od 0 do 100 km/h w mniej niż sześć sekund.

PIRELLI I SPORTY ZIMOWE

Historia sportowych zmagań marki Pirelli sięga 1907 roku, kiedy to włoski producent opon wyposażył zwycięski samochód Itala w swoje opony, dzięki czemu wygrał on wyścig z Pekinu do Paryża. Marka Pirelli wyraża swoją pasję do rywalizacji nie tylko poprzez sporty motorowe. Koncern z Mediolanu doba również o obecność na arenie sportów zimowych, sponsorując najwyższej rangi zawody o światowym zasięgu – w tym trwające właśnie mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim (po raz drugi po edycji 2017 zorganizowanej w szwajcarskim St. Moritz).

Pirelli-Ice-Z4

Pirelli potwierdziła także wsparcie tegorocznych mistrzostw świata w hokeju na lodzie, które odbędą się na Słowacji, a w przyszłym roku będzie sponsorem zawodów w Szwajcarii oraz kolejnej edycji w 2021 roku na Białorusi i Litwie. Pirelli będzie także głównym sponsorem mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, które odbędą się w 2021 r. we włoskim kurorcie Cortina d’Ampezzo.

Marka jest także oficjalnym partnerem Włoskiej Federacji Sportów Zimowych FISI (Federazione Italiana Sport Invernali) od 2015 roku, z umową potwierdzoną do co najmniej 2021 roku.