PIRELLI: NOWE OPONY NA CAŁY ROK Z TECHNOLOGIĄ SEAL INSIDE

Gama opon całorocznych Pirelli została powiększona. Są one o tyle wygodne, że nie trzeba myśleć o sezonowych wymianach z letnich na zimowe (i odwrotnie).

A dzięki technologii Seal Inside nie trzeba także martwić się ewentualnych o przebiciach.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

W ciągu ostatnich trzech lat nastąpił duży wzrost zainteresowania konsumentów w całej Europie oponami całorocznymi – rynek ten wręcz podwoił się w latach 2016- 19. Pirelli rozszerza gamę całorocznych opon o 22 nowe rozmiary bieżników Cinturato All Season Plus i Scorpion Verde All Season SF na obręcze od 16 do 19 cali. Na rynku dostępne są także modele z technologią Seal Inside.

To system Pirelli, który pozwala kierowcom kontynuować jazdę nawet po przebiciu opony. Dzięki wprowadzeniu nowych rozmiarów marka Pirelli będzie w stanie pokryć blisko 90 proc. perspektywicznego rynku opon całorocznych.

Opony zimowe są nadal zalecane do samochodów o większej mocy i tych, które są eksploatowane w ekstremalnych warunkach zimowych. Oferta całoroczna Pirelli została opracowana z myślą o osobach, które pokonują mniejsze przebiegi, głównie w mieście i wolą używać tylko jednego kompletu opon przez cały rok, bez konieczności dokonywania sezonowej zmiany. Wszystko zależy więc od tego, w jaki sposób kierowca ma zamiar jeździć i eksploatować swój samochód.

Opona Cinturato All Season Plus, do samochodów z kołami o rozmiarach od 15 do 20 cali, jest przeznaczona dla osób, które jeżdżą głównie po miastach, nie martwiąc się o pogodę. Ta ewolucja oryginalnej serii Cinturato All Season korzysta ze specjalnego kierunkowego wzoru bieżnika, który optymalizuje odprowadzanie wody przez dwa szerokie kanały podłużne i rowki boczne, ograniczając tym samym wystąpienie zjawiska aquaplaningu.

Konstrukcja oznacza również zmniejszony poziom hałasu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Kolejną charakterystyczną cechą są lamelki 3D. Konstrukcja ta ma na celu zminimalizowanie ruchu klocków bieżnika, aby zagwarantować lepszą wydajność podczas hamowania i pokonywania zakrętów. Dzięki temu profil zużycia opony jest bardziej równomierny, a jednocześnie wydłuża się żywotność ogumienia.

Podczas opadów śniegu lamelki otwierają się i chwytają śnieg, zapewniając doskonałą przyczepność z nawierzchnią drogi. Sprawia to, że nowe ogumienie ma nie tylko oznaczenie M + S, ale również symbol płatka śniegu z trzema szczytami górskimi – znak będący potwierdzeniem pełnego bezpieczeństwa w zimowych warunkach.

Scorpion Verde All Season SF
zaprojektowany jest dla kierowców SUV-ów i crossoverów. Jest to opona sprawdzająca się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Na jej boku znajdziemy oznaczenie M + S oraz płatka śniegu z trzema szczytami górskimi. Specyficzna konstrukcja wzoru bieżnika i bloków zapewnia doskonałe prowadzenie zarówno na śniegu, jak i na mokrej nawierzchni oraz doskonałą przyczepność i stabilność boczną.

Dopełnieniem atrybutów tej opony jest długa żywotność, niska emisja hałasu i niskie opory toczenia, pomagające zmniejszyć zużycie paliwa.

Uzupełnieniem oferty opon całorocznych jest opona Pirelli Carrier All Season przeznaczona do samochodów dostawczych. Ma ona długą żywotność, niskie opory toczenia i doskonałe osiągi w każdych warunkach. Co więcej osiągi na mokrej nawierzchni stawiają oponę Pirelli Carrier All Season w czołówce klasy. Opona ta również posiada oznaczenia M + S i płatka śniegu, aby zagwarantować wydajność w umiarkowanych warunkach zimowych.

TECHNOLOGIA SEAL INSIDE

PCinturato All Season Plus i Scorpion Verde All Season są również dostępne z technologią Seal Inside, która pozwala kierowcom kontynuować jazdę po przebiciu opony bez utraty ciśnienia w przypadku uszkodzeń do czterech milimetrów. Jest to zasługą zastosowania specjalnej warstwy szczeliwa po wewnętrznej stronie opony, które natychmiast otacza wszelkie ciała obce przebijające oponę i zapobiega w ten sposób utracie ciśnienia.

Po usunięciu przedmiotu szczeliwo dodatkowo wypełnia powstały otwór. Szczeliwo pokryte jest z kolei specjalną folią, która dodatkowo chroni je jeszcze przed założeniem opony na koło.

Opony całoroczne Scorpion Verde są również dostępne z opcją Self- Supporting Run Flat, która utrzymuje stabilność samochodu w przypadku przebicia opony, umożliwiając kierowcom bezpieczne przejechanie kolejnych 80 kilometrów z maksymalną prędkością 80 km/h. Działa to dzięki wzmocnieniom wbudowanym w ścianę boczną, które są w stanie utrzymać ciężar samochodu, a także przenieść siły na niego działające – nawet przy całkowitym braku ciśnienia w oponach.