PORSCHE GT3 CUP: KORONA UCIEKŁA POLAKOM

P 1_GT3Cup

Automotodrom Brno był areną zmagań kierowców walczących w finałowej, w tym sezonie, szóstej rundzie serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

O końcowe zwycięstwo w cyklu walczyli przede wszystkim – dotychczasowy lider punktacji Porsche GT3CCCE Christofer Ramirez oraz zeszłoroczny triumfator challenge’u Andrzej Lewandowski. Ostatecznie mistrzowską koronę założył 21-latek z Meksyku.


Zobacz także:
SPORT


Podczas pierwszego wyścigu, już na samym początku, doszło do kontaktu między samochodami Ramireza oraz startującego gościnnie w Porsche GT3 CCCE Vladimira Hladika. O ile po tej przygodzie czeski kierowca bez problemu kontynuował jazdę ostatecznie kończąc bieg na wysokim, drugim miejscu, tego samego nie można powiedzieć o Ramirezie. W aucie Meksykanina uszkodzeniu uległa lewa tylna opona i jadąc na kapciu musiał on pokonać jeszcze jedno okrążenie. Po zmianie koła w alei serwisowej Ramirez zabrał się do odrabiania strat i wyścig zdołał ukończyć na 7. pozycji. Jego pecha wykorzystał świetnie jadący Stefan Biliński, który powtórzył sukces z pierwszego tegorocznego wyścigu na Torze Poznań i sięgnął po swoje drugie zwycięstwo w sezonie.

P 2_GT3Cup_1

Pretendent do mistrzowskiego tytułu, Andrzej Lewandowski, przeciął linię mety na trzecim miejscu, ale w świetle faktu, że Hladik jechał poza klasyfikacją, zgarnął on 18 punktów przyznawanych za drugą lokatę. Polak tym samym zdołał bowiem do 4 punktów zniwelować stratę do Ramireza.

Już na pierwszym okrążeniu drugiego wyścigu rundy Lewandowski popełnił błąd, wypadł z toru i musiał się w wycofać z rywalizacji. To oznaczało, że bez względu na wyniki drugiego biegu tegorocznym zwycięzcą Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe został Christofer Ramirez. Meksykański kierowca, na co dzień mieszkający w Niemczech, postanowił jednak mocno przypieczętować swój sukces wygrywając ostatni wyścig sezonu.

Po sześciu rundach Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe i rozegranych 12 wyścigach przewaga Ramireza nad Lewandowskim wyniosła 24 punkty. 21-letni zawodnik wygrał w tym roku aż 8 biegów, a po dwa zwycięstwa odnieśli Andrzej Lewandowski oraz Stefan Biliński.

P 3_GT3CCCE_2

Klasyfikacja Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe 2013
1. Christofer Ramirez – 220 pkt.;
2. Andrzej Lewandowski – 196 pkt.;
3. Stefan Biliński – 162 pkt.;
4. Rafał Mikrut – 143 pkt.;
5. Jarosław Budzyński – 111 pkt.;
6. Steve Feige – 100 pkt.;
7. Marcin Jedliński – 92 pkt.;
8. Radosław Kordecki – 91 pkt.;
9. Juliusz Syty – 87 pkt.;
10. Marcin Gawarwcki – 39 pkt.

P 4_GT3CCCE - Brno