PORSCHE: SZERSZY PROGRAM SZKOLEŃ I NOWE AUTA

porsche-szko1

W tegorocznym sezonie program szkoleniowy Porsche Experience ma rozbudowaną formułę. Park maszyn wzbogacił się o najnowsze modele producenta ze Stuttgartu.

Do dyspozycji kursantów jest nowa generacja Porsche 911 (typ 992), a w kalendarzu zaplanowano aż 38 dni treningów, realizowanych w maju oraz w sierpniu i we wrześniu.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

SPORT


 

Szkolenia odbywają się na najnowocześniejszym torze wyścigowym w Polsce – Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. Nowością jest kurs Young Drivers Academy, przeznaczony dla niepełnoletnich adeptów sztuki prowadzenia pojazdu.

porsche-szko2

Porsche Experience to połączenie doskonalenia techniki jazdy pod okiem najlepszych instruktorów z emocjami, jakie zapewnia testowanie sportowych samochodów marki w ich naturalnym środowisku – na torze wyścigowym. Pierwszy cykl szkoleń odbył się się w dniach 7-26 maja (19 dni treningowych), kolejne przewidziane są od 29 sierpnia do 26 września (29 dni treningowych).

Uczestnicy mają do wyboru kilka zróżnicowanych programów: obok jednodniowego „Porsche On Track” z testami całej gamy modelowej Porsche i próbą sprawnościową w slalomie (cena 1230 euro brutto za osobę) oferta obejmuje serię „Porsche Track Experience” – dla kierowców z mniejszym lub większym doświadczeniem za kierownicą aut Porsche (od 1845 do 3936 euro brutto za osobę).

porsche-szko3

Dodatkową atrakcją zaawansowanych szkoleń są konkurencje indywidualne i drużynowe z elementami rywalizacji pomiędzy uczestnikami.

Co więcej, w ramach sierpniowo- wrześniowej tury odbędzie się kameralne szkolenie z jazdy wyścigowej – 718 Cayman GT4 Clubsport Training (6150 euro brutto za osobę). Jego uczestnicy będą jeździć samochodami w specyfikacji GT4 i przygotowywać się do startu w wyścigach pucharowych. Każdy przejazd zostanie przeanalizowany z wykorzystaniem telemetrii i skonsultowany z instruktorem oraz z zespołem.

porsche-szko4

To formuła adresowana do osób, które ukończyły przynajmniej pośredni program Performance.

Kolejną nowością jest szkolenie Young Driver Academy, przeznaczone dla osób niepełnoletnich w wieku minimum 14 lat oraz o wzroście minimum 140 cm. Mają one okazję osobiście przejechać się Porsche 911 po nitce toru oraz na płycie poślizgowej, a także pokonać slalom za kierownicą modelu 718.

porsche-szko5

Dodatkową atrakcją jest przejazd „wyścigową taksówką” w roli pilota – wóz poprowadzi profesjonalny instruktor. Szkolenie obejmuje również specjalny trening przygotowawczy, uwzględniający ocenę kondycji, zręczności i czasu reakcji. Jego koszt to 200 euro netto za osobę.

Szkolenia kierowane są nie tylko do właścicieli samochodów Porsche – może wziąć w nich udział każdy, kto chce podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą, przesunąć własne limity. W tym roku do dyspozycji uczestników będzie aż 40 aut, czyli niemal cała gama modelowa Porsche: od nowych 718 Cayman T i 911 (992) przez 911 GT3 aż po mocarne odmiany czterodrzwiowych modeli – Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo oraz Cayenne Turbo.

Nad uczestnikami czuwa zespół sześciu certyfikowanych instruktorów. Partnerem Porsche Experience jest firma Michelin, producent opon.

porsche-szko6