PRAZSKY RALLYSPRINT 2014: UDANY DEBIUT SZEJI W SUBARU

Jarosław Szeja_pr1

Kierowca Automobilklubu Polski, Jarosław Szeja jadący ze swoim bratem Marcinem zaliczyli udany start w XX Tipcars Pražský Rallysprint 2014.

Jarek i Marcin Szeja, dzięki uprzejmości Sebastiana Frycza zadebiutowała w 4-napędowym Subaru Impreza STI. Pierwszy start takim samochodem przyniósł dobre wyniki.


Zobacz także:

SPORT


 

Przy bardzo mocnej obsadzie załoga w gronie miejscowych “kozaków” uplasowała się na 16 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na świetnym, trzecim miejscu w klasie N.

Jarosław Szeja_pr2

Jarosław Szeja (GK Forge TVS Rally Team – Automobilklub Polski): Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z wyniku. W tak prestiżowym rajdzie, w tak doborowej stawce zajęliśmy 3 miejsce w samochodów grupy N. Pokazaliśmy, że mimo znikomego doświadczenia w samochodzie 4-napędowym, tempo było bardzo dobre, wręcz zaskakujące. Wygraliśmy z obecnym mistrzem Czech w grupie N. Wiem, że tym samochodem można podróżować jeszcze szybciej, lecz przed nami dużo pracy by uzyskać zadowalające tempo. Zdarzały się nam również błędy, na os nr 3 uszkodziliśmy felgę i bez powietrza dojechaliśmy do mety, co w konsekwencji dało stratę ponad 20 sekund. Wielkie podziękowania dla całego zespołu ROTO Pilzno, szczególnie serwis był bardzo cierpliwy i tłumaczył jak dziecku wszystkie nowości. Koordynacja, zgranie i profesjonalizm w pełnym wydaniu. Jest to kolejny krok, poziom wyżej w który z bratem chcemy wkroczyć. Dlatego zdwajamy wysiłki, tak aby w sezonie 2015 ścigać się i podejmować nowe wyzwania.

Start załogi wspierają: GK Forge Obróbka Plastyczna Metali, ROTO, SATJAM – producent blachodachodachówki, Dwór Świętoszówka. Oficjalna strona zespołu to www.szeja.com.