PUCHAR JESIENI W NOWYM MIEŚCIE NAD PILICĄ

W niedzielę, 9 września rozegrana zostanie rajd z cyklu KJS – “Puchar Jesieni”. Zawody stanowią 5. rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM oraz 4. rundę Pucharu Automobilklubu Polski, w której główną nagrodą jest prezentacja zwycięzców klas podczas Rajdu Barbórka 2012.

Próby tegorocznej imprezy rozegrane zostaną na terenie byłego lotniska w Nowym Mieście nad Pilicą. Na trasie zlokalizowanych będzie 9 prób sprawnościowych (poprzedzonych PKC), o łącznej długości ponad 15 km. Zawodnicy rywalizować będą na nawierzchniach asfaltowych i płytach betonowych.

Załogę stanowią wyłącznie dwie osoby, określani jako kierowca i pilot. Kierowca musi mieć prawo jazdy, a pilot ukończone 17 lat. Kierowca nie może posiadać jakiejkolwiek licencji kierowcy sportu samochodowego, a pilot nie może prowadzić samochodu podczas imprezy.

W sobotę zaplanowany jest odbiór administracyjny oraz Badanie Kontrolne załóg zgłoszonych do Konkursowej Jazdy Samochodem, które odbywać się będą na terenie Autodromu Automobilklubu Polski, ul. Powstańców Śląskich 127 w Warszawie. Istnieje również możliwość dokonania odbioru i BK na terenie lotniska w Nowym Mieście – preferowaną datę i miejsce uczestnicy wybierają poprzez zaznaczenie odpowiedniej kratki w zgłoszeniu.

Pojemność trasy w tym roku wynosi 80 załóg, a wpisowe zostało ustalone na poziomie 160 złotych (140 zł dla członków Automobilklubu Polski z opłaconą składką na 2012 rok).

Wypełniony formularz zgłoszenia należy przesłać na adres internetowy biura imprezy:
a.brach@automobilklubpolski.pl do dnia 7 września.

Dyrektorem rajdu jest doświadczony działacz, Marek Pawłowski, a kierownikiem ds. trasy i bezpieczeństwa znany doskonale w światku sportowym Wiesław Leśniak.