RAJD ARŁAMÓW 2014: W TRUDNYCH WARUNKACH (1. ETAP)

a7

Sezon rajdowy 2014 rozpoczęty. W piątek rano z Parku Serwisowego usytuowanego pod pięknym Hotelem Arłamów 22 załogi wyruszyły na trasę pierwszego etapu debiutującej w kalendarzu rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd Arłamów zimowym jest tylko z nazwy, choć w miejscu startu przed chwilą padał śnieg z deszczem, a mgła wciąż nie ustępuje… Już na pierwszym odcinku z rywalizacji odpadli faworyci: Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur (Ford Fiesta R5) z Automobilklubu Polski.

sponsorenault1


Zobacz także:
RAJDY
RAJD ARŁAMÓW 2014


Start do rajdu poprzedziła czwartkowa konferencja prasowa, w której udział wzięli: Damian Dobrowolski – Dyrektor Rajdu, Wojciech Budzowski – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Hotelu Arłamów, Zdzisław Grzyb – Prezes ZO PZM w Rzeszowie, Marek Dobrowolski – Prezes Automobilklubu Polski, Jarosław Noworól – przewodniczący Komisji Rajdowej GKSS oraz zawodnicy Grzegorz Grzyb – Mistrz Słowacji, Maciej Rzeźnik – Wicemistrz Polski oraz Dominykas Butvilas – Mistrz Litwy, który w tym sezonie startować będzie w Mistrzostwach Polski.

Organizatorzy rajdu nie kryli, że napotkali wiele trudności przy przygotowaniu imprezy, ale dzięki zaangażowaniu władz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Starostw Powiatowych udało się ostatecznie wytyczyć trasę, która nie koliduje z uwarunkowaniami ekologicznymi.

Dyrektor Budzowski podkreślił, że w Hotelu Arłamów odbywać się będzie wiele znaczących imprez sportowych (np. za tydzień gala boksu zawodowego), ale współpracę inaugurują właśnie rajdowcy. Umowa z Automobilklubem Rzeszowskim została podpisana na trzy lata.

Z kolei zawodnicy podkreślali, że trasa zawodów jest bardzo wymagająca, a warunki atmosferyczne – choć nie ma przecież zimy – tą trudność jeszcze podwyższają. Zapowiadają się więc duże emocje!

Po konferencji odbyła się uroczystość startu honorowego – jako pierwsi z rampy zjechali Maciej Rzeźnik i Przemysław Mazur z Automobilklubu Polski w Fordzie Fiesta R5, którzy jadą z numerem 1.

W piątek rozegranych zostanie sześc odcinków specjalnych, wśród nich dwa przejazdy po ulicach Przemyśla.

O godzinie 17.30 odbędzie się ceremonia startu załóg zgłoszonych w Rajdowym Pucharze Polski. Zawodnicy RPP przejadą następnie dwie próby w Przemyślu.