RAJD AUSTRALII 2020: MIKO MARCZYK GLOBALNYM AMBASADOREM

Wirtualny Rajd Australii, będący drugą rundą zawodów zorganizowanych w ramach Škoda Motorsport eChallenge, wystartuje już w środę 20 maja.

Pierwszą rundę stanowił zakończony frekwencyjnym sukcesem kwietniowy wirtualny Rajd Argentyny. Globalnym ambasadorem zmagań na trasach Australii został kierowca Automobilklubu Polski Miko Marczyk, aktualny Rajdowy Mistrz Polski.


Zobacz także:

RAJDY

ROZMAITOŚCI


 

Do rywalizacji opartej na popularnej platformie DiRT Rally 2.0 mogą włączyć się wszyscy amatorzy sportów motorowych i gier wideo, którzy chcą sprawdzić swoich sił w starciu z profesjonalnymi rajdowymi kierowcami siedząc za sterami modelu Škoda Fabia Rally2 evo.

Rajd Australii zaplanowany jest w dniach 20-24 maja. Miko Marczyk obejmuje podczas tego rajdu prestiżową rolę ambasadora wydarzenia.

– W związku ze zbliżającą się 2 rundą Škoda eChallenge odczuwam wiele pozytywnych emocji. Wraz z Olivierem Solbergiem, synem Mistrza Świata WRC Petera Solberga i Sebastianem Bedoret zostałem globalnym ambasadorem cyklu Motorsport eChallenge. Po ostatnim wirtualnym rajdzie zostałem wytypowany przez zespół fabryczny do reprezentowania światowych barw Škody – to dla mnie wielkie wyróżnienie. W pierwszej rundzie do zawodów zgłosiło się prawie 4000 zawodników. Chciałbym zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w rajdzie i do wspólnej rywalizacji. Tym razem spotkamy się na trasach Rajdu Australii. Zawody rozpoczynają się w środę i kończą w niedzielę – powiedział Miko Marczyk.

Pierwsza runda wydarzenia zorganizowanego w odpowiedzi na zawieszenie Rajdowych Mistrzostw Świata FIA WRC, cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród graczy na całym świecie. W premierowym Rajdzie Argentyny do walki stanęło prawie 4000 graczy nie tylko z Europy, ale także ze Stanów Zjednoczonych. Do rywalizacji stanęli m.in.: aktualny Rajdowy Mistrz Polski, Miko Marczyk i inni profesjonalni kierowcy, tacy jak: Chris Ingram, Pontus Tidemand, Oliver Solberg, Martin Koči czy Petr Semerád.

Rajd Australii online dostępny jest dla wszystkich graczy zarejestrowanych na platformie DiRT Rally 2.0, firmy Codemasters na PC z systemem Microsoft Windows, PlayStation4 i Xbox One pod linkiem (nazwa klubu: Skoda Echallenge). Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z porad inżynierów Škoda Motorsport, którzy podpowiedzą jak najlepiej przygotować wirtualny model Fabia Rally2 evo do startu.

Całe wydarzenie zostanie zarejestrowane w formie video podsumowującego zmagania graczy i rajdowców z całego świata.