RAJD BARBÓRKA 2012: SUPER GOŚĆ SPECJALNY

Pięciokrotny zwycięzca tej Rajdu Barbórka – Tomasz Kuchar – zaprosił wraz z Automobilklubem Polski do startu Felixa Baumgartnera – “człowieka, który spadł z kosmosu”. Felix startował już w Barbórce na zaproszenie Tomasza Kuchara w 2005 roku.

Zajął wtedy 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tomek i Felix wystartują identycznymi samochodami Subaru Impreza WRX STi, przygotowanymi specjalnie na ten rajd.

Tomasz Kuchar: Jestem wręcz wniebowzięty w związku z faktem, iż Felix ponownie przyjął nasze zaproszenie do Polski na Rajd Barbórka. W 2005 roku już startował w tej niezwykłej imprezie, także w ramach mojego zespołu i poszło mu całkiem nieźle, bo zajął 10 miejsce. Dodatkowo wystartował w słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej, gdzie zrobił niezłe show, psując przy tym delikatnie mój rajdowy wóz, ale oczywiście nikt nie miał mu tego za złe. Felix jest wspaniałym sportowcem i niesamowitym człowiekiem, od dłuższego czasu jestem jego wielkim fanem, ale po skoku ze stratosfery już chyba wszyscy oszaleli na jego punkcie. Cieszę się, że w swoim tak bardzo napiętym grafiku potrafił wygospodarować kilka dni na przyjazd do Polski. Obaj pojedziemy samochodami Subaru Impreza WRX STi. Będą to bliźniacze samochody w takiej samej specyfikacji i oklejone w niemal identyczny sposób. Wcześniej odbędziemy całodniowe testy, na których to Felix będzie mógł zapoznać się z samochodem, solidnie potrenować, a także spróbować różnych wariantów doboru opon na ten krótki, ale pod tym względem niesamowicie wymagający, rajd. Śledźcie nasze przygotowania do rajdu na facebook.com/qhrlopez.


Zobacz także:
RAJD BARBÓRKA 2012: POWIEDZIELI NA MECIE
RAJD BARBÓRKA 2012: RADOŚĆ KUCHARA i KAJTO
RAJD BARBÓRKA: WIELE GWIAZD I SŁAW NA STARCIE
RAJD BARBÓRKA 2012: KOŚCIUSZKO TEŻ Z RED BULLEM
RAJD BARBÓRKA 2013: GRYC W SUZUKI SWIFT S1600
RAJD BARBÓRKA 2012: BARWY CITROENA C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: DZIAŁA SKLEP INTERNETOWY
RAJD BARBÓRKA 2012: POJEDZIE CITROEN C4 WRC
RAJD BARBÓRKA 2012: RUSZYŁA STRONA INTERNETOWA
RAJD BARBÓRKA 2012: SPOTYKAMY SIĘ 1 GRUDNIA


Sponsorami zespołu są PlayStation, FA Men, LUK, FX Brokers, Trader Hawk, Ruville, Zibro, NGK, Texet, oraz Subaru Import Polska.

KIEROWCY

Tomasz Kuchar (ur. 16 lipca 1976 roku we Wrocławiu) jest polskim kierowcą rajdowym, pięciokrotnym zwycięzcą Rajdu Barbórka (2003 oraz 2007, 2008, 2009 i 2010). W swoim dorobku posiada dwa tytuły Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski (będąc najlepszym wśród Polaków, tuż za Francuzem Bryanem Bouffier’em) oraz kilkanaście tytułów Mistrza Polski w poszczególnych klasach. W 2002 roku był kierowcą fabrycznego zespołu Hyundai- Castrol World Rally Team.

Felix Baumgartner urodził się 20 kwietnia 1969 roku. Jest austriackim BASE jumperem, który ma na koncie wiele ekstremalnych wyczynów: w 1999 roku ustanowił światowy rekord skoku ze spadochronem z najwyższego budynku, 2003 roku przeleciał nad kanałem La Manche używając specjalnie skonstruowanego skrzydła. Jego najbardziej niesamowitym projektem był skok ze stratosfery w październiku tego roku w ramach misji Red Bull Stratos. Pobił wtedy trzy rekordy – najwyższego lotu załogowego balonem, najwyższego skoku spadochronowego oraz osiągnął najwyższą prędkość swobodnego lotu, pokonując barierę dźwięku. W 2002 roku wykonał także pierwszy skok BASE jump w Polsce – z budynku hotelu Marriott w Warszawie.