RAJD BARBÓRKA 2013: BERLIŃSKI I CHŁUDA NA KAROWEJ!

2

Trwa ostatni “dzienny” odcinek Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie. Po przejeździe OS Bemowo załoga NewsAuto.pl zajmuje piąte miejsce w klasie 2. Oznacza to, że Marcina Berlińskiego i Leszka Chłudę zobaczymy podczas Kryterium Karowa!

Nasza załoga, jadąca Peugeotem 206 RC przegrała nieznacznie (o 1,7 sekundy) z trzykrotnym Mistrzem Polski 2013, Janem Chmielewskim, który startuje z żoną Moniką (Citroen DS3 R3).


Zobacz także:
RAJDY
RAJD BARBÓRKA 2013


Byłoby zapewne jeszcze lepiej, gdyby nie problemy techniczne – już na pierwszym odcinku specjalnym w Peugeot doszło do awarii hamulców. Problemu nie udało się rozwiązać do samego końca, stąd Marcin i Leszek stracili sporo sekund podczas dwóch prób na zmiennej nawierzchni na Bemowie. Właśnie po OS 6 nasi stracili pozycję na rzecz Chmielewskiego…

chlopaki

Jednak znakomita, bardzo dynamiczna jazda na pozostałych odcinkach przyniosła znaczący sukces. Przed naszą załogą uplasowali się bowiem jedynie konkurenci dysponujący znacznie mocniejszymi autami!

O skali sukcesu najlepiej świadczy fakt, że tylko w najmocniejszej klasie 3 do mety dojechały 42 załogi. Tymczasem Marcin Berliński i Leszek Chłuda w klasyfikacji generalnej (według nieoficjalnych wyników) są na 35 miejscy w klasyfikacji generalnej. Ich uszkodzony, przednionapędowy Peugeot wyprzedził takie auta, jak Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer czy Citroen C4 WRC!

chlopaki 2

Wielkie barwa! Trzymamy kciuki za Marcina i Leszka na kultowym Kryterium Karowa!

W rajdzie prowadzą Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza) przed Tomaszem Kucharem i Danielem Dymurskim (Peugeot 206 S2000) oraz Wojciechem Chuchałą i Kamilem Hellerem (Subaru Impreza STi).

Fot: Paulina Jur oraz Łukasz Koziarski (rallynews.pl)