RAJD JANNER 2013: SOŁOWOW W PEUGEOT 207 S2000

W piątek i sobotę (4-5 stycznia) w Austrii zostanie rozegrana I runda tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy – 30. Janner Rallye. W zawodach startują aktualni Wicemistrzowie Europy: Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000).

Na odcinku testowym załoga Synthos Cersanit Rally Team uzyskała piąty czas. Najlepszy wynik uzyskał ubiegłoroczny zwycięzca – Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000).


Zobacz także:
RAJD JANNER 2013: KOPECKY! BOUFFIER! KAJETANOWICZ!
RAJD JANNER 2013: KAJETANOWICZ LIDEREM
RAJD JANNER 2013: POJEDZIE MISTRZ POLSKI


We Freistadt pojawiło ponad to się wielu znakomitych zawodników m.in Francuzi – Francois Delecour, Bryan Bouffier; Czesi – Pavel Valusek, Vaclav Pech; czy Austriacy: Raimund Baumschlager, Beppo Harach. Wystartują też Mistrzostwie Polski, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza).

W ubiegłym roku Michał i Maciek zajęli w Janner Rally ósmą pozycję. Polacy po znakomitej walce awansowali z 72 miejsca, na które spadli po wizycie w zaspie już na pierwszym odcinku specjalnym.

Pierwszy etap rajdu składa się z 10 odcinków specjalnych. Drugi, sobotni etap to 8 OS-ów. Na metę we Freistadt załogi wjadą ok. 17:30.

Informacje dostępne na stronie www.cersanitrally.pl.