RAJD JANNER 2013: KAJETANOWICZ LIDEREM

kajetanowicz 1_janner_piatek

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran debiutując w Rajdzie Janner wygrali pierwszy dzień inauguracyjnej rundy Mistrzostw Europy w Production Cup. W klasyfikacji generalnej są na szóstym miejscu.

Zawodnicy Lotos Team i Automobilklubu Polski cały dzień zmagali się z wyjątkowo zmienną aurą i nawierzchnią, śniegiem, lodem, padającym deszczem i mgłą, która podczas dzisiejszych odcinków utrudniała umiejętne czytanie drogi.

Na podstępnych odcinkach specjalnych, w bardzo mocnej stawce, Mistrzowie Polski uzyskiwali doskonałe wyniki na większości OS-ów, notując czasy w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy i Austrii. Nasi reprezentanci nawiązywali walkę z zawodnikami w samochodach Super 2000 i wygrywali odcinki z m.in. kierowcą fabrycznego zespołu Skody, Janem Kopeckym, zwycięzcą Rajdu Monte Carlo i Mistrzem Francji Bryanem Bouffierem, 10-krotnym Mistrzem Austrii, Raimundem Baumschlagerem, 3-krotnym zwycięzcą Rajdu Janner, Vaclavem Pechem, a także z Wicemistrzem Świata, Francoisem Delecourem.


Zobacz także:
RAJD JANNER 2013: KOPECKY! BOUFFIER! KAJETANOWICZ!
RAJD JANNER 2013: SOŁOWOW W PEUGEOT 207 S2000
RAJD JANNER 2013: POJEDZIE MISTRZ POLSKI


Pozytywny klimat rajdu udzielił się także fanom rajdów samochodowych. Na niektórych odcinkach, gdy kibicom przez megafon podawano bieżące wyniki rajdu, w chwili gdy padało nazwisko Kajetana rozlegały się gromkie brawa, nie tylko od polskich kibiców, których na ten rajd przyjechało wielu.

Kajetan Kajetanowicz: Podczas Rajdu Janner mamy jakby kilka rajdów w jednym, a za nami dopiero pierwszy dzień zawodów. To wszystko z powodu bardzo często zmieniających się warunków pogodowych i zmiany przyczepności nawierzchni. Coś takiego spotyka się bardzo rzadko, może poza Rajdem Monte Carlo. Można tutaj zebrać wiele doświadczenia. Fantastyczna sprawa. Jesteśmy bardzo zadowoleni. To był dobry dzień. Ciesze się, że możemy brać w tym udział, a jeszcze bardziej jestem zadowolony, że prowadzimy w Production Cup w rajdzie zaliczanym do Mistrzostw Europy. To piękne!

Jarek Baran: Bardzo udany dzień. Myślę, że wynik jest naprawdę bardzo dobry. Były trudne warunki, szczególnie na przedostatniej pętli. Trafiliśmy tam na gęstą mgłę, a mimo to udało nam się bardzo szybko pojechać. Sporo wrażeń jak na jeden etap, ale wszystko działało perfekcyjnie.

kajetan 2_kajetanowicz

Partnerami wspierającymi start Kajetana Kajetanowicza w Rajdzie Jänner są: Grupa Lotos producent paliw Lotos Dynamic oraz olejów Lotos, a także STP – producent dodatków i CUBE. Corporate Release.

Dobrze spisywała się także druga polska załoga, Michał Sołowow i Maciej Baran w Peugeot 207 S2000. Zajmowali oni miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Niestety z powodu defektu elektryki musieli się wycofać po ósmym odcinku specjalnym rajdu.

Najświeższe informacje o Kajetanie Kajetanowiczu i zespole dostępne są na stronach: www.kajto.pl oraz rsmp.lotosdynamicrallyteam.pl.

Wyniki po 1. etapie
1. Jan Kopecký i Pavel Dresler (Škoda Fabia S2000) – 1:30.36,5 godz.;
2. Bryan Bouffier i Olivier Fournier (Peugeot 207 S2000) – strata 20,2 sek.;
3. Raimund Baumschlager i Klaus Wicha (Škoda Fabia S2000) – 38,9 sek.;
4. Václav Pech i Petr Uhel (Mini John Cooper Works S2000) – 2.24,7 min.;
5. François Delecour i Dominique Savignoni (Peugeot 207 S2000) – 2.49,3 min.;
6. Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran (Subaru Impreza Sti R4) – 2.53,3 min.;
7. Beppo Harrach i Leopold Welsersheimb (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) – 3.20,6 min.;
8. Jaroslav Orsáki David Šmeidler (Mitsubishi Lancer Evo IX) – 3.50,3 min.;
9. Jaromír Tarabus i Daniel Trunkát (Škoda Fabia S2000) – 4.03,5 min.;
10. Jan Černý i Pavel Kohout (Škoda Fabia S2000) – 4.24,6 min.