RAJD JANNER 2013: POJEDZIE MISTRZ POLSKI

Rywalizacją w pierwszej odsłonie Rajdowych Mistrzostw Europy 2013 rozpoczną nowy sezon trzykrotni Mistrzowie Polski, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.

Gdy więc kibice będą usuwali brokat po sylwestrowych zabawach, załoga Lotos Team i Automobilklubu Polski będzie już w Austrii przygotowywać się do debiutu w zimowym Rajdzie Jänner (3-5 stycznia 2013).

Do udziału w inauguracyjnej rundzie mistrzostw Starego Kontynentu zgłosiło się kilkadziesiąt zespołów. Aktualni Mistrzowie Polski otrzymali 12 numer na liście. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, bo do udziału zgłosili się m.in. wicemistrz świata Francois Delecour, a także wielokrotni uczestnicy rund mistrzostw świata, Europy oraz cyklu IRC.


Zobacz także:
RAJD JANNER 2013: KOPECKY! BOUFFIER! KAJETANOWICZ!
RAJD JANNER 2013: KAJETANOWICZ LIDEREM
RAJD JANNER 2013: SOŁOWOW W PEUGEOT 207 S2000


Choć dla Kajetana Kajetanowicza jest to dopiero jeden z pierwszych startów za granicą poza cyklem RSMP, to już ma na swoim koncie zwycięstwo w rundzie Mistrzostw Europy za kierownicą Subaru Imprezy. Takiego wyczynu autem zbudowanym na bazie seryjnego nie dokonał żaden inny kierowca od ponad 15 miesięcy.

Jubileuszowy 30. zimowy Jännerrallye rozgrywany będzie po raz trzydziesty w jednej z najpiękniejszych części Austrii, górzystym regionie Mühlviertel na północy kraju. Zawodnicy będą rywalizować na 18 odcinkach specjalnych o łącznej długości prawie 250 kilometrów. Bazą pierwszej rundy Mistrzostw Europy, Austrii oraz Czech jest miejscowość Freistadt nieopodal Linzu.

Kajetan Kajetanowicz: Fajnie jest rozpocząć nowy rok inaczej niż zwykle. Choć jeszcze kilka tygodni temu udział w Rajdzie Jänner był dla mnie w sferze marzeń, teraz, dzięki wsparciu naszych partnerów, mam szansę je spełnić i wystartuję w pierwszej rundzie Mistrzostw Europy. Jedziemy na zupełnie nowy dla mnie rajd do Austrii. Będziemy rywalizować z bardzo dobrymi i doświadczonymi kierowcami w bardzo zaawansowanych samochodach. Czuję, że oczekuje się ode mnie potwierdzenia szybkości, jaką reprezentuję w Mistrzostwach Polski. Zdaję sobie sprawę jak trudne i nieprzewidywalne warunki mogą nas spotkać – od suchego asfaltu, przez lód aż po białą trasę i metrowe bandy śnieżne. Nawierzchnia może zmieniać się co kilka metrów, a to oznacza oponiarską ruletkę porównywalną do tej na Monte Carlo. Na tym rajdzie dużo będzie zależało od podejmowania właściwych decyzji, nie tylko bezpośrednio za kierownicą. Jedno jest pewne – emocji nie będzie brakowało ani nam, ani kibicom, którzy wybierają się na Jänner.

Partnerami wspierającymi start Kajetana Kajetanowicza w Rajdzie Jänner są: Grupa Lotos producent paliw Lotos Dynamic oraz olejów Lotos, a także STP – producent dodatków i CUBE. Corporate Release.

Najświeższe informacje o Kajetanie Kajetanowiczu i zespole dostępne są na stronach: www.kajto.pl oraz rsmp.lotosdynamicrallyteam.pl.