RAJD KAZACHSTANU 2019: PRZYGOŃSKI KOŃCZY NA PODIUM (META)

rkaza-6-1

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk ukończyli na podium Rajd Kazachstanu, rundę Pucharu Świata FIA Cross- Country. Po całonocnej naprawie uszkodzonego w wypadku auta, załodze udało się wystartować do ostatniego etapu.

Ostatecznie pokonali szósty odcinek specjalny i w końcowej klasyfikacji zajęli trzecią pozycje.

Przygoński i Gottschalk (MINI John Cooper Works Rally) prezentowali równą formę przez pierwsze cztery odcinki rajdu, osiągając w każdym z nich trzecie miejsce. Podczas piątego etapu załoga Orlen Team uległa wypadkowi, w którym jej samochód został mocno uszkodzony.

Sobotni występ stał pod znakiem zapytania, jednak ostatecznie udało się dokonać napraw, wystartować w ostatnim OS-ie i obronić miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Przygoński i Gottschalk osiągnęli dziewiąty czas.

– Był to dla nas bardzo wymagający rajd. Rywalizowaliśmy tu z całą czołówką i walka trwała do końca. W przedostatnim dniu popełniliśmy błąd, podobnie jak Ten Brinke i Nasser, ale ostatecznie wszystko dobrze się zakończyło. Cieszymy się, bo utrzymujemy bardzo dobre tempo i jesteśmy konkurencyjni w starciu z czołówką. Wielkie podziękowania dla mechaników z X-raid, którzy pracowali całą noc i odbudowali nasz samochód – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik Automobilklubu Polski i Orlen Team.

W Rajdzie Kazachstanu zwyciężył lider Pucharu Świata Nasser Al-Attiyah (Toyota Hilux), który na ostatnim oesie osiągnął trzeci czas. Na drugim miejscu, ze stratą 5.21 min. uplasował się Stephane Peterhansel (MINI John Cooper Works Rally).

Kierowcy startujący w Pucharze Świata FIA w rajdach cross- country wrócą do rywalizacji w październiku na ostatnią rundę – Rajd Maroka.