RAJD MONTE CARLO 2012: KOŚCIUSZKO TESTUJE

Michał Kościuszko zakończył kolejne testy przed pierwszą kultową próbą w sezonie 2012: Rajdem Monte Carlo. Testy zorganizowane zostały na odcinku Rajdu Ronde di Andora, na którym doszło do wypadku Roberta Kubicy.

Załoga Lotos Dynamic Rally Team przygotowania do pierwszego rajdu w sezonie 2012 realizowała dwuetapowo. Jeszcze w grudniu 2011 odbyły się dwudniowe testy nowego zawieszenia, a w okresie noworocznym Michał i Maciek sprawdzali, jak ich nowy Lancer Evo X spisuje się w warunkach zbliżonych do tras Monte Carlo.

– Odbyliśmy już pierwsze testy auta. Za drogę testową posłużył nam odcinek używany podczas rajdu Ronde di Andora. Warunki, jakie tam spotkaliśmy są bardzo porównywalne z tymi na Monte – fragmenty bardzo kręte i równe, a także szybkie i podbijające, miejscami brudne. To trudna i zróżnicowana droga. Choć jest to rajd lokalny, z całą pewnością nie należy do łatwych – powiedział Michał Kościuszko.

W najbliższą środę załoga Lotos Dynamic Rally Team wylatuje na ostatnie już testy samochodu, które odbędą się we Francji pod koniec tygodnia.

– Na Monte będziemy mieli do dyspozycji zupełnie nowy sprzęt. Nasz Lancer jest nowozbudowaną rajdówką o obniżonej masie. Auto jest około 45-50 kg lżejsze od wersji 2011, dodatkowa zmiana to mocniejszy silnik. Jego moc wzrosła o około 15 koni. Pojedziemy również na nowym zawieszeniu, ale szczegółów nie chciałbym ujawniać. Zobaczymy, jak cały ten pakiet będzie działać na rajdzie – dodał Michał Kościuszko.

Strategicznym partnerem zespołu Lotos Dynamic Rally Team jest spółka Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych Lotos oraz marka Red Bull.

Informacje dotyczące startów załogi Michał Kościuszko – Maciek Szczepaniak można znaleźć pod adresem www.lotosdynamicrallyteam.pl.