RAJD NADWIŚLAŃSKI 2019: WRÓBLEWSKI W NOWYCH BARWACH

Hyundai r5-1

Kierowca rajdowy Kacper Wróblewski został nowym reprezentantem Orlen Team. W Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski startować będzie autem klasy R5.

To Hyundai i20 – model, który w tym roku w RSMP stał się wśród naszych zawodników modny.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

RAJD NADWIŚLAŃSKI 2019


 

Hyundai r5-2

Dotychczasowe, najważniejsze osiągnięcia Wróblewskiego to mistrzostwo Polski w klasyfikacji 2WD (auta napędzane na jedną oś) oraz pierwsze miejsce w klasie 4 w roku 2018. Kierowca rozpoczął swoją rajdową karierę w 2007 roku.

Jej początki to czas intensywnej nauki u boku doświadczonych zawodników, takich jak Łukasz Habaj i Piotr Woś (mistrzowie Polski z 2015 roku) czy Jacek Spentany. Od 2011 roku z sukcesami startował w Rajdowym Pucharze Polski, a w sezonie 2014 zadebiutował na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas Rajdu Wisły.

Hyundai r5-4

– Po zdobyciu tytułu mistrza Polski postawiłem sobie kolejny cel – starty autem R5. Dziś dołączam do jednego z najbardziej zasłużonych i najdłużej działających zespołów motorsportowych w naszym kraju, czyli Orlen Team. Ostatnie tygodnie wypełnione były ciężką pracą i przygotowaniami, jestem jednak gotowy, by nieustannie pracować i myśleć o tym jak wykorzystać szansę i zaufanie, jakim zostałem obdarzony. Ciężka praca i dążenie do perfekcji to przecież wizytówka zespołu, którego barwy reprezentują tak uznani kierowcy jak Robert Kubica czy Kuba Przygoński. Przede mną pierwsze kilometry w samochodzie klasy R5. To jasne, że muszę go poznać, ale nie zmienia to faktu, że już od początku będę walczył o jak najlepszy wynik. Jestem pewien, że przede mną i kibicami pełen werwy i emocji sezon – mówi Kacper Wróblewski.

W sezonie 2019 Kacper Wróblewski usiądzie za kierownicą Hyundaia i20 z silnikiem o mocy około 300 koni mechanicznych. Pierwszy start w barwach Orlen Team kierowca zaliczy podczas Rajdu Nadwiślańskiego w dniach 31 maja – 1 czerwca.

Hyundai R5