RAJD NADWIŚLAŃSKI 2021: NOWY TERMIN W LIPCU

Rajd Nadwiślański odbędzie się w lipcu. O nowych datach dwóch rund ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski poinformowało prezydium ZG ZPM.

Rajd Nadwiślański pierwotnie miał odbyć się w pierwszej połowie maja. Jednak ze względu na brak zgody Komendy Wojewódzkiej Policji ten termin anulowano. Decyzja była podyktowana ograniczeniami związanymi z sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz z aktualnymi regulacjami opublikowanymi przez władze państwowe.

sponsorenault


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: TERMIN PRZEŁOŻONY O MIESIĄC


 

W przemodelowanym kalendarzu cyklu Rajd Nadwiślański będzie trzecią rundą rywalizacji o krajowy czempionat. Puławy będą gościć zawodników od 16 do 18 lipca. Prezydium ZG PZM poinformowało także o nowym terminie Rajdu Świdnickiego Krause, który odbędzie się w weekend 1-3 października. Tym samym liczba rund ProfiAuto RSMP pozostaje bez zmian.

– Cieszę się, że nowy termin Rajdu Nadwiślańskiego poznaliśmy tak szybko. To ważna informacja dla zawodników, którzy z dużym wyprzedzeniem muszą planować swoje aktywności. Mam nadzieję, że nowy termin pozwoli na aktywny udział w imprezie także rzeszom rajdowych kibiców, którzy stworzą doskonałą atmosferę sportowej rywalizacji – mówi dyrektor Rajdu Nadwiślańskiego, Daniel Siemczuk.

Baza Rajdu Nadwiślańskiego będzie znajdowała się w Puławach. Park serwisowy oraz biuro zawodów znajdą swoje miejsce na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego.