RAJD NIEMIEC 2019: KAJTO JEDNAK W VOLKSWAGENIE POLO

vw-polo-gti-1

Już 22 sierpnia rusza Rajd Niemiec. Decyzję o wyborze rajdówki na to wydarzenie Kajetan Kajetanowicz odłożył po przeprowadzeniu dokładnych testów samochodu.

Ostatecznie załoga Lotos Rally Team wróci do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata (FIA WRC) w Volkswagenie Polo GTI R5.


Zobacz także:

RAJDY


 

vw-polo-gti-3

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rywalizować będą w grupie WRC 2. Ostatecznie zdecydowali si ę powrócić do VW Polo. Asfaltowy Rajd Niemiec będzie wymagający, ale po sprawdzeniu samochodu podczas testów, Kajetan jest dobrej myśli.

– Jesteśmy po dwóch dniach udanych testów, sprawdziliśmy bardzo dużo: opony, nastawienia amortyzatorów i dyfrów. W trakcie testów mieliśmy zmienną pogodę, co też jest dobre, bo daje poczucie pewności, że jesteśmy przygotowani na różne warunki – powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team.

Rajd Niemiec odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia. Będzie to już czwarty start Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w tym sezonie w WRC 2. Ostatnim rajdem pokonanym przez ten duet był Rajd Sardynii, który przejechali Skodą Fabią R5. Załoga po czterech wymagających dniach rywalizacji i dziewiętnastu odcinkach specjalnych finiszowała na drugiej pozycji w kategorii WRC 2.

vw-polo-gti-2