RAJD POLSKI 2011: MISTRZOSTWA EUROPY I POLSKI W MIKOŁAJKACH

Już 23 września nastąpi start do 68. Rajdu Polski, największej w naszym kraju imprezy w sportach motorowych. W tym roku rajdowy klasyk jest dziewiątą rundą Mistrzostw Europy i szóstą odsłoną w rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy w Polsce.

Rywalizacja w Rajdzie Polski od 2005 roku przebiega po szutrowych odcinkach specjalnych w krainie ponad 3 tysięcy jezior.

Tym razem zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości ponad 803 kilometrów w tym 17 prób sportowych liczących 230 km. Nie zabraknie wśród nich znanych oesów takich jak min. Ławki, Jagodne, Kruklanki czy Miłki oraz dwukrotnie przejeżdżanej, bardzo widowiskowej próby na torze w Mikołajkach.


Zobacz także:
WSZYSTKIE RAJDY
RAJD POLSKI 2011: 49 ZAŁÓG NA LIŚCIE ZGŁOSZEŃ
RAJD POLSKI 2011: SPECJALNA KOLEKCJA ODZIEŻY NA 68. EDYCJĘ


Już po raz siódmy bazą Rajdu Polski są Mikołajki, których zrewitalizowany rynek będzie w tym roku miejscem uroczystego zakończenia rajdu, a zwycięzcy otworzą tradycyjnego szampana w “towarzystwie” Króla Sielaw – patrona rajdowej i żeglarskiej stolicy.

Bieżące informacje dotyczące rajdu, jego przebiegu, a także harmonogram czasowy i mapy opublikowane są na oficjalnej stronie internetowej 68. Rajdu Polski: www.rajdpolski.pl

Kibice znajdą tam również informacje dotyczące zakupu karnetów i biletów uprawniających do oglądania rywalizacji europejskiej czołówki oraz najlepszych polskich zawodników w najciekawszych widokowo miejscach wokół odcinków specjalnych.

Fot.: www.rajdpolski.pl, Kamil Koza i Marek Koteras