RAJD ŚWIDNICKI 2017: SZYBKI ETAP I SUKCES FILIPA NIVETTE (META)

rsk_3_1

Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5) wygrali w niedziele cztery rozegrane odcinki specjalne Rajdu Świdnickiego- Krause, pierwszej rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dzięki temu załoga Automobilklubu Rzemieślnik i Automobilklubu Polski odrobiła z nawiązką wcześniejsze straty i odniosła zasłużony sukces.

sponsorenault

Drugie miejsce zajęli Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5), a trzecie – także bardzo szybcy podczas drugiego etapu Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5). Pierwsi liderzy rajdu, Marcin Gagacki i Marcin Bilski (Skoda Fabia R5) osiągnęli metę na czwartej pozycji.

Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevicius (Skoda Fabia R5) utrzymali piątą lokatę. W stosunku do wczorajszego dnia w czołówce zaszły trzy zmiany. Pierwsza z nich – Hubert Maj i Szymon Jasiński (Ford Fiesta Proto) wyprzedzili obie załogi Subaru Poland Rally Team. Jednak zarówno Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel, jak też Mikołaj Marczyk i Sebastian Dwornik w Imprezach mogą start uznać za bardzo udany. Drugiego dnia szybszy okazał się “Miko”, który awansował przed kolegę z zespołu (to druga ze zmian).

Pierwsza dziesiątkę uzupełnili dwaj kierowcy Automobilklubu Polski: Jakub „Colin” Brzeziński (z Szymonem Marciniakiem w Citroenie C3 R3T) oraz Janek Chmielewski (z Kamilem Kozdroniem w BMW R+ Max). Pierwsi wygrali klasę 3, drudzy – Open 2WD. Brzeziński został ukarany minutą za wcześniejszy wjazd na PKC 12, przez co ostatecznie zajął nie dziewiąte, lecz dziesiąte miejsce (trzecia ze zmian).

W klasie 4 najszybsi byli Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska (Peugeot 208 VTi), a na podium stanęli także Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeot 208 VTi) oraz Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko (Opel Adam). Zwycięzca zapowiedział na mecie, że kończy starty w Mistrzostwach Polski i przenosi się do ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy).

W klasie 4F pierwsze miejsce zajęli Paweł Krysiak i Paweł Gacek (Ford Fiesta R2), a w 4N – Tomasz Pyra i Agnieszka Pyra (Honda Civic Type-R). W HR3 przewodzą Waldemar Janecki i Grzegorz Kwiecień (BMW 318iS), a w HR4 – Bartłomiej Fizia i Wojciech Kołaczek (Honda Civic). Metę osiągnęli Tomasz Grychtoł i Robert Koisar (Fiat 126p), jedyna załoga w HR+30.

Na końcowej liście wyników znalazły się 42 załogi.