RAJD WŁOCH 2019: KAJTO NA SARDYNII POJEDZIE SKODĄ

kajetanowicz_rajd-n1

Rajd Włoch na Sardynii to kolejna runda mistrzostw świata (FIA WRC) z udziałem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Po niewypale ze startami Volkswagenem Polo GTI R5, polska załoga przesiada się do nowego dla nich samochodu – Skody Fabii R5.


Zobacz także:

RAJDY

RAJD WŁOCH 2019


 

Już w najbliższy czwartek Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną trzeci start w tym sezonie w WRC.

kajetanowicz_rajd-n2

– To już pewne. Wracamy na trasy WRC i jedziemy zgodnie z zakładanym planem. W wyniku niezależnych od nas okoliczności musieliśmy podjąć ważną decyzję o zmianie auta. To decyzja przemyślana, która została podjęta po długiej analizie wielu danych. Zarówno informacji oficjalnych od samego producenta, jak i rekomendacji naszego tunera. Jest ona także podyktowana kwestiami bezpieczeństwa. Chcemy pokonać trasy tego rajdu i w dalszym ciągu dostarczać emocji naszym kibicom. Tempo i presja w mistrzostwach świata są naprawdę wysokie, a praca pomiędzy rundami wymagająca. To dotyczy każdego członka zespołu i musimy umieć sobie z tym radzić. Lecimy na Sardynię z pozytywnym nastawieniem i świadomi wyzwań, które przed nami stoją powiedział Kajetan Kajetanowicz, kierowca Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

kajetanowicz_rajd-n3

W czwartek odbędzie się odcinek testowy. Rajd wystartuje wieczorem – odbędzie się widowiskowy OS 1 Ittiri Arena Show (2,0 km). W piątek pokonają cztery odcinki specjalne, każdy przejadą dwukrotnie: Tula (22,25 km), Castelsardo (14,72 km), Tergu- Osilo (14,14 km) oraz Monte Baranta (10,99 km).

W sobotę czekają na załogę także trzy próby w dwóch pętlach: Coiluna- Loelle (14,97 km), Monti di Ala (28,21 km), Monte Lerno (28,03 km). Ostatni start będzie miał miejsce w niedzielę i potrwa od rana do południa (OS-y: Cala Flumini – 14,06 km oraz Sassari- Argentiera – 6,89 km).

Fot.: Lotos Rally Team