RAJDY: KORONACJA MISTRZÓW – SZARFY DLA KAJTO I JARKA

Podczas uroczystej Gali Sportu Samochodowego Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran oficjalnie zakończyli swój znakomity sezon, odbierając okazałe puchary i mistrzowskie szarfy.

To jedna z nielicznych okazji, gdy zawodników reprezentujących różne dyscypliny motorsportu można zobaczyć nie w kombinezonie w rajdówce, a w eleganckich koszulach i marynarkach pośród pięknych wnętrz budynku Domu Technika, który w tym roku gościł Mistrzów.

Kajetan, który reprezentuje barwy Automobilklubu Polski i Jarek już od początku sezonu wiedzieli, że presja będzie ogromna i że oczekuje się od nich potwierdzenia szybkości, jaką reprezentowali przez ostatnie lata, bo tytuł Mistrzów zobowiązuje. Gdy 290 dni temu stawali na starcie Rajdu Lotos Baltic Cup cel mieli jeden – obronić tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Każde kolejne zwycięstwo na odcinku specjalnym i w całym rajdzie przybliżało ich do tego wielkiego finału i tak 200 dni później dołączyli do zaszczytnego grona trzykrotnych triumfatorów krajowego czempionatu.

Szczęśliwy z wywalczonych tytułów jest cały zespół i partnerzy, którzy wspierali załogę Lotos Dynamic Rally team oraz Automobilklubu Polski na rajdowych trasach.

– Serdecznie gratuluję Kajetanowi i całemu Zespołowi tak nadzwyczajnego sukcesu, jakim jest zdobycie po raz trzeci z rzędu tytułu Mistrza Polski w rajdach – powiedział Paweł Lisowski, Prezes Zarządu Spółki Lotos Paliwa. Niebywały to wyczyn i jestem dumny, że spółka Lotos Paliwa z marką paliw Dynamic miała w tym także swój udział. Dziękujemy za Wasz wysiłek, poświęcenie, ale także wielki talent, który rozwijacie swoją ciężką pracą, tak by godnie reprezentować barwy Lotos Dynamic Rally Team.

Słów uznania nie krył także Robert Gabryszewski, szef ekipy technicznej Rallytechnology, która od dwóch lat przygotowuje samochód Kajetanowicza.

– Podejmując współpracę z Kajetanem Kajetanowiczem wiedzieliśmy, że jest świetnym kierowcą, który w 100 procent wykorzystuje możliwości samochodu, którego niezwykły zapał i motywacja sprawiają, że chce się ciągle rozwijać i stawać się jeszcze lepszym. Kajetan jest wymagającą osobą, dlatego tym bardziej cieszę się, że sprostaliśmy wysokim oczekiwaniom i mogliśmy przyczynić się do jego sukcesów. Był to rok pełen ciężkiej pracy, która przyniosła piękne momenty i wielkie sukcesy. Miło mi, że drugi rok z rzędu mogę pogratulować mistrzowskiego sezonu i podziękować Kajetanowi oraz całemu zespołowi za zaufanie, jakim nas obdarzyli – stwierdził Gabryszewski.

Bez wątpienia sam Mistrz dał z siebie w tym sezonie absolutnie wszystko. Był najszybszy na zdecydowanej większości odcinków specjalnych, wygrał 6 z 7 rund krajowego czempionatu, bijąc dotychczasowy rekord 5 zwycięstw należący do Zasady i Hołowczyca, a swoją dominację potwierdził wygrywając drugi rok z rzędu Kryterium Asów na Karowej, poprawiając ubiegłoroczny rekord. Najważniejszym wydarzeniem uroczystej gali było uhonorowanie mistrzów koronnej dyscypliny sportów motorowych w naszym kraju, czyli rajdów samochodowych.

– Za nami wymarzony sezon i wniosek nasuwa się jeden – marzenia się spełniają tym, którzy nie tylko marzą, ale ciężko pracują nad ich realizacją – powiedział trzykrotny Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz odbierając puchar i biało-czerwoną szarfę. Wiele dobrego działo się wokół nas, przez cały rok w zespole Lotos Dynamic panował pozytywny klimat, stworzony dzięki wsparciu mojej żony Oli i całego teamu. Zdobywane puchary, szarfy dają satysfakcję, ale nie oznaczają, że mogę już osiąść na laurach i nie walczyć o następne. Uprawianie sportu, wysiłek, praca zespołowa i ciągłe doskonalenie się kształtują nasz charakter. To dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi, przekraczamy własne granicę, a czasem nawet – choć pracujemy razem tyle lat – poznajemy się na nowo. Gratuluję tym, którzy wywalczyli tytuły we wszystkich dyscyplinach sportu motorowego, bo wiem, ile wysiłku trzeba włożyć nawet w najmniejszy sukces. W tym roku miałem wiele okazji do podziękowań, ale miłych słów – jak i zwycięstw – nigdy za wiele, dlatego dziękuję nieprzeciętnie i szczególnie.

Partnerami zespołu w sezonie 2012 są: producent paliw Lotos i Lotos Dynamic oraz producent olejów Lotos, a także STP – producent dodatków i CUBE. Corporate Release.

Najnowsze informacje o Kajetanie Kajetanowiczu i zespole dostępne są na stronach: www.kajto.pl oraz rsmp.lotosdynamicrallyteam.pl.