RAJDY: NOWY SEZON OKIEM NASZEGO MISTRZA EUROPY

Kajto-2017-p1

Kajetan Kajetanowicz to niewątpliwie jeden z najlepszych kierowców rajdowych na świecie. Rok 2016 był dla niego i jego zespołu Lotos Rally Team pełen sukcesów, ale i ciężkiej pracy.

Co udało się osiągnąć? Jak przygotowuje się do sezonu 2017? Co zaplanował dla kibiców na nowy rok i dlaczego Polacy w ubiegłym roku stanowili czołówkę światowego sportu?


Zobacz także:

RAJDY

KAJETANOWICZ W MISTRZOSTWACH EUROPY


 

Ubiegły rok był dla Kajetana Kajetanowicza i jego zespołu. Lotos Rally Team wywalczył drugie z rzędu Mistrzostwo Europy, a Kajto i jego pilot Jarosław Baran zdobyli drugi z rzędu tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Dodatkowo uzyskali czwarte miejsce w debiucie w WRC Rajdowych Mistrzostwach Świata – Rajdzie Polski, praktycznie ocierając się o podium.

To jednak nie koniec sukcesów Kajetana Kajetanowicza. W ubiegłym roku zdobył on m. in.:
187 punktów wywalczonych w 8 rundach FIA ERC – to aż o 28 więcej niż drugi z zawodników;
3 rundy mistrzostw ukończone na 2. miejscu (Rajd Wysp Kanaryjskich, Rajd Irlandii oraz Rajd Estonii);
71 na 106 (67 proc.) odcinków specjalnych ukończonych w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej rund FIA ERC – wysokie i równe tempo Kajetana i Jarka w całym sezonie rajdowych ME;
5 z 8 rund FIA ERC ukończonych na podium;
na 27 proc. (29 na 106) odcinków specjalnych tegorocznych rund FIA ERC Kajetanowicz i Baran byli najszybsi;
1. miejsce w 25. Rajdzie Rzeszowskim;
czwarta z rzędu wygrana w Rajdzie Barbórka oraz piąte zwycięstwo na legendarnym Kryterium Asów na Karowej.

Kajto-2017-p2

Wszystkie te zwycięstwa i sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i oczywiście kibiców.

– Zawsze powtarzam, że kibice są częścią zespołu. Bez ich wsparcia to wszystko nie byłoby możliwe. Chciałbym podziękować wszystkim za energię, którą mi przekazujecie każdego dnia i za obecność na rajdach. Jestem szczególnie wdzięczny, że tak licznie dopingujecie nas na rajdach, które odbywają się w Polsce. To dzięki waszemu wsparciu udało się nam wygrać m.in. Rajd Rzeszowski, Rajdowe Mistrzostwa Europy, czy Rajd Barbórki. Nie zapominam oczywiście o kibicach, którzy docierają nawet w najdalsze zakątki Europy, tylko po to, żeby wspierać załogę LOTOS Rally Team. To wspaniałe! Bardzo za to dziękuję i mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze wsparcie również w tym roku – podsumował Kajetan Kajetanowicz, zawodnik Automobilklubu Polski i Lotos Rally Team.

Działalność charytatywna Mistrza Europy

Sezon 2016 to nie tylko rajdy. Kajetan Kajetanowicz brał również udział w licznych akcjach charytatywnych i wspierał kampanie propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nasz Mistrz wspierał m.in.: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, spełnianie marzenia z Radiem ZET, czy charytatywne licytacje dla Amelki przy Rajdzie Barbórka, gdzie do wygrania był m.in. przejazd z nim po ulicy Karowej.

W ramach swojej działalności kierowca Automobilklubu Polski jest również ambasadorem i aktywnym uczestnikiem programu „Lotos Mistrzowie w pasach”, który ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i popularyzację doskonalenia umiejętności jazdy samochodem.

Kajto-2017-p3

Polacy górą!

2016 rok to nie tylko rajdy. Kajetan Kajetanowicz wspierał naszych skoczków narciarskich podczas zawodów w Wiśle. To był również bardzo ważny rok dla naszych olimpijczyków i reprezentacji Polski. Polski sport pokazał się od najlepszej strony w wielu kategoriach i dyscyplinach i z tego możemy być szczególnie dumni. Kajetan Kajetanowicz został również doceniony w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy, gdzie zajął najlepsze miejsce wśród sportowców spoza olimpiady.

Za sukcesem Kajto stoją jak zawsze cyfry. W ubiegłym roku przejechał on w samochodzie rajdowym ponad 31 000 kilometrów w ramach treningów, jak i samych rajdów. Wiele godzin ciężkiej pracy za kierownicą dało spektakularny efekt.

Przygotowania do nowego sezonu

Obecnie Kajetan Kajetanowicz przygotowuje się do startów na sezon 2017. Zespół prowadzi treningi psycho- fizyczne. Ich celem jest rozwinięcie wiedzy i doświadczenia zarówno kierowcy, jak i pilota. Trzeba być szczególnie dobrze przygotowanym, ponieważ tegoroczne kalendarze Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata są bardzo atrakcyjne dla polskich kibiców. Nasz kraj po raz drugi w historii będzie gościć oba z tych cyklów. Jeden z rajdów FIA ERC odbędzie się w Rzeszowie, gdzie w pierwszy weekend sierpnia rozegrany zostanie Rajd Rzeszowski. Dodatkowo na przełomie czerwca i lipca do Mikołajek przyjedzie kawalkada Mistrzostw Świata (WRC), gdzie uczestnicy rywalizować będą w Rajdzie Polski.

– Każde z tych wydarzeń to ważny punkt na mapie rajdowej zarówno Polski, jak i świata. Doskonalimy swoją technikę jazdy, analizujemy i przygotowujemy się do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych. Musimy być gotowi do rywalizacji o najwyższe trofea. W sezonie 2017 postaramy się dostarczyć kibicom maksimum emocji. Wierzymy w to, że wspólnie z naszymi kibicami będziemy mogli świętować kolejne zwycięstwa – dodaje Kajetan Kajetanowicz.

Nowy rok to nowe wyzwania, ale i nowe aktywności. W tym roku Kajetan Kajetanowicz wraz z zespołem zaplanował działania, które będą nie tylko gratką dla fanów rajdów. Ich celem będzie również zwrócenie uwagi na tematy związane bezpieczeństwem i techniką jazdy. Dodatkowo pomogą rozwijać pasje i zaproszą do kreatywnego działania.

Fot.: Kajto.pl