RALLYCROSS: DWÓCH KIEROWCÓW Z TAKĄ SAMĄ ILOŚCIĄ PUNKTÓW

Na Autodromie w Słomczynie rozegrana została ostatnia w sezonie runda Mistrzostw Polski Rallycross. Po niej okazało się, że Kuba Przygoński i Zbigniew Staniszewski w klasie SuperCars mają tyle samo punktów (z odliczeniem jednej eliminacji).

Dodatkowo – mają również tyle samo zwycięstw i drugich miejsc! O ostatecznych rozstrzygnięciach zdecydowała zatem liczba punktów sumarycznych z całego sezonu!


Zobacz także:

SPORT


 

Kuba Przygoński kilka tygodni temu cieszył się ze zwycięstwa w mistrzostwach Polski w rajdach terenowych. W debiutanckim sezonie, dopisuje do swojego dorobku tytuł wicemistrza Polski w rallycrossie. Mistrzem Polski został jego kolega klubowy z Automobilklubu Polski, Zbigniew Staniszewski.

W tym sezonie, ze względu na ograniczoną możliwość startów, Przygoński rywalizuje na kilku frontach. Kibice mogli go oglądać na driftingowych torach, w cross country, a także po raz pierwszy w karierze w zawodach z cyklu rallycross. Ostatecznie został wicemistrzem, ale na Autodromie w Słomczynie walka trwała do ostatnich metrów.

– Sobota nie była na naszą korzyść, była dość trudna, całą noc razem z zespołem głowiliśmy się co zrobić, żeby w niedzielę pojechać perfekcyjnie, i udało nam się to zrobić. Wygraliśmy w niedzielę wszystkie biegi, za co bardzo dziękuję całemu zespołowi, włożyliśmy w to bardzo dużo pracy. Bardzo się cieszę z tego wyniku, pokazujemy że decyzja o rywalizacji w mistrzostwach Polski cross country była dobrym planem i dobrym ruchem. To był bardzo szybki, wręcz ekspresowy sezon, musiałem się równie szybko uczyć tej nowej dla mnie dyscypliny. Pokazaliśmy, że możemy szybko wejść na bardzo wysoki poziom, a wiedzę, jaką wyniosłem z tego sezonu z pewnością wykorzystam w mojej dalszej karierze, na Dakarze lub przy okazji driftu – powiedział po zawodach Kuba Przygoński, kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Teamu.

O ostatecznej klasyfikacji zdecydowała punktacja sumaryczna Mistrzostw Polski Rallycross. Tu lepszy był Staniszewski (111-110 pkt.).

W SuperCars Light tytuł zdobył Bartosz Idzikowski, a obok niego na podium sezonu staną Maciej Manejkowski i Piotr Czekański. W SuperNational i SN 2000 Roman Castoral wykorzystał słabszą dyspozycję Łukasza Tyszkiewicza i wyprzedził go w walce o mistrzostwo kraju. W SN 1600 miała miejsce podobna sytuacja – Alan Wiśniewski stracił pierwsze miejsce na rzecz Jakuba Kowalczyka. W SN +2000 Damian Litwinowicz wyprzedził Michała Kunę i zwycięzcę ostatniej rundy, Łukasza Zolla.

W RWD Cup triumfował Łukasz Światowski. Natomiast w klasie SC Cup Szymon Jabłoński nie punktował, a Robert Kabat miał słabszy dzień. Wykorzystał to Michał Wrzosek z Automobilklubu Rzemieślnik, wyprzedzając obu zawodników Automobilklubu Polski i zostając wicemistrzem Polski. Na najwyższym podczas podsumowującej sezon gali stanie Konrad Wróbel.

Fot.: Automobilklub Rzemieślnik – Michał Kondrowski (Rallyart.pl)