RALLYCROSS: KIEROWCY ZAKOŃCZYLI SEZON W TORUNIU

R 1_9462

W Toruniu odbyły się szósta i siódma runda Rallycross Cup, które kończyły tegoroczny sezon. Zawody rozegrano w ramach “Święta Mocy” wspólnie z driftingowym Pucharem Niepodległości.

W zawodach wystartowało 23 kierowców rallycross oraz 20 kierowców driftingowych. Harmonogram był wypełniony wyścigami i pokazami, więc zgromadzona publiczność na torze jak i przed ekranami komputerów podczas relacji live w internecie mogła cieszyć oko przejazdami przez całe dwa dni.

sponsorenault


Zobacz także:
SPORT
RALLYCROSS


Pierwszego dnia w klasie SuperCars triumfował Marcin Wicik startujący Fordem Fiesta. Lokalny kierowca postanowił odwiesić kask po kilku letach przerwie. Jak pokazały zawody – nie wyszedł z formy. Prowadzenie próbował odebrać mu Adam Kozak w Renault Clio. Jednak pościg za liderem zakończył się wizytą poza torem. Drugiego dnia po zwycięstwo sięgnął Łukasz Zoll, który w Toruniu zaprezentował swoją nową broń czyli Skodę Fabię MKI.

R 2_9850

Krzysztof Skorupski (VW Polo) i Kamil Sokołowski (Skoda Fabia) samotnie reprezentowali klasę Super 1600, ale w finale pokazali dobrą jazdę pościgową. Po zwycięstwo sięgnął Skorupski. Najliczniejsza była klasa SuperNational. Tutaj posypały się zderzaki. Pierwszego dnia triumfował Marcin Perzyna w BMW. Drugiego dnia, próbował powtórzyć wynik i również walczył o zwycięstwo jednak w finale po wyjściu z Joker Lapa zderzył się z Konradem Kacprzakiem w Oplu Astra. W mocnym starciu Opla z BMW bardziej wytrzymała okazała się Astra. BMW niestety zostało już na torze. Konrad Kacprzak dowiózł pierwsze miejsce do mety VII rundy Rallycross Cup.

Podczas tego zawodóe kierowcy przypomnieli kibicom dawne lata, kiedy rallycross był stałym elementem sportowej części Torunia. Dzięki pracy wielu osób i wsparciu PZM oraz miasta, dyscyplina odradza się tutaj i wszyscy mają nadzieję, że postanie już na długo…

R 3_9889