RALLYCROSS: SKORUPSKI LIDEREM WE FRANCJI

Po pierwszym dniu rywalizacji w Mistrzostwach Europy Rallycross, na pierwszym miejscu uplasował się Krzysztof Skorupski. Druga runda zlokalizowana jest we Francji na torze w Dreux.

Startujący w Super 1600 Krzysztof Skorupski w najmocniej obsadzonej jak dotąd stawce – ponad 40 aut – zajął najlepszą pozycję i jutro rozpocznie rywalizację jako lider.

Warunki na torze są ponownie deszczowe. Sezon Mistrzostw Europy Rallycross rozpoczyna się w deszczu i błocie. Do tego dochodzi bardzo mocna stawka gospodarzy. We Francji Rallycross jest bardzo dobrze rozwinięty. Widać to po najmocniejszej klasie SuperCars, gdzie klasyfikacja kierowców startujących w Mistrzostwach Europy, została podzielona przez kierowców z Francji.

W bezpośredniej rywalizacji Krzysztof czuje się bardzo dobrze. Francuski obiekt o wyścigowej charakterystyce daje wyjątkową frajdę z jazdy. Mimo obfitych opadów deszczu trasa jest bardzo dobrze przejezdna. Niestety nie można tego powiedzieć o parku maszyn który tonie w błocie. A deszczu cały czas przybywa.

Jutro najważniejsza część rywalizacji, poznamy zwycięzcę II rundy Mistrzostw Europy Rallycross.

Więcej informacji wkrótce na stronie zespołu: www.automax-rallycross.pl .