RENAULT CLIO CUP: JAN KISIEL WALCZY O TYTUŁ

Jan Kisiel staje w nadchodzący weekend do decydującej walki o tytuł mistrzowski serialu Clio Cup na torze Oschersleben w Niemczech. W dwóch niedzielnych wyścigach siódmej rundy serialu rozstrzygną się losy tytułu.

Młody warszawski kierowca, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów, zajmuje teraz drugie miejsce ze stratą 27 punktów do lidera, ale po odliczeniu zgodnie z regulaminem dwóch najsłabszych wyników do odrobienia pozostaje 23 punkty. Po trzech kolejnych rundach, w których barw rodzinnego zespołu Kisiel Racing bronił tylko 18-letni Jan Kisiel, w Oschersleben powraca do rywalizacji jego ojciec – Robert.

– Udało się odbudować w nowym nadwoziu samochód Jaśka rozbity na Slovakiaringu – powiedział Robert Kisiel. Mam nadzieję, że uda mi się wspomóc syna w walce o tytuł mistrzowski. Jesteśmy dobrze przygotowani do weekendu. Jasiek ma sporo punktów do odrobienia, ale cały zespół skupiony na jego występie ma nadzieję, że uda mu się pokonać niemieckiego rywala i wywalczyć tytuł. To będzie zapewne nasze pożegnanie z serialem Clio Cup. W przyszłym roku Jasiek będzie startował prawdopodobnie w innej serii wyścigowej, ale teraz myślimy tylko o nadchodzącym weekendzie.

– Czeka nas decydująca rozgrywka – mówi Jan Kisiel. Znam tor Oschersleben. Ścigałem się tam w zeszłym roku i w obydwu wyścigach stanąłem na podium. Nie jest to mój ulubiony obiekt. Jest bardzo techniczny, niezbyt szybki i nierytmiczny. Jest na nim kilka ciasnych, wolnych zakrętów wymagających bardzo precyzyjnego toru jazdy, ale po latach kariery kartingowej jest to akurat moja mocna strona. W nadchodzący weekend, aby zdobyć tytuł muszę wygrać obydwa wyścigi. Nie jestem w łatwej sytuacji, bo mój niemiecki rywal będzie jechał na „swoim” torze, przed swoją publicznością. Teraz jednak nie myślę o wyniku i punktacji. Jestem skupiony całkowicie tylko na jak najlepszym występie.

Sponsorem głównym zespołu jest firma Sky Poland – Aircraft & Helicopter Charter – firma działająca w branży dyspozycyjnego transportu lotniczego. Przygotowaniem i obsługą samochodów zajmuje się polska firma Waab Garage z Mrowina koło Poznania.

Więcej informacji na stronach internetowych: www.kisielracing.pl oraz www.cliocup.cz.

Klasyfikacja Clio Cup po 6 rundach
1. Marc-Uwe von Niesewand – 240 pkt.;
2. Jan Kisiel – 213 pkt.;
3. Daniel Hadorn – 173 pkt.;
4. Dino Calcum – 172 pkt.;
5. Andreas Stucki – 144 pkt.;
6. Tomas Pekar – 137 pkt.;
7. Pascal Eberle – 120 pkt.;
8. Alf Ahrens – 113 pkt.;
9. Reto Wuest – 101 pkt.;
10. Rene Leutenegger – 89 pkt.;
26. Robert Kisiel – 26 pkt.