RENAULT: ELEKTRYCZNY KANGOO Z.E. MA JUŻ ROK

Pojawienie się w salonach furgonetki o zerowym poziomie emisji stało się oficjalnym początkiem ofensywy Renault w dziedzinie pojazdów elektrycznych.

Furgonetka była pierwszym pojazdem elektrycznym należącym do gamy, która dziś liczy cztery modele:

Kangoo Z.E., Fluence Z.E., Twizy i ZOE. Pierwsze dwa modele, są już w sprzedaży w Polsce, ZOE i Twizy uzupełnią polską ofertę w przyszłym roku.

Rok później Kangoo Z.E. kontynuuje swoją ofensywę z liczbą ponad 5 tys. pojazdów sprzedanych w Europie, z czego blisko 3 tys. – we Francji. W ten sposób samochód zajmuje pierwsze miejsce wśród pojazdów elektrycznych wprowadzonych na rynek francuski. Należy zauważyć, że w ramach przetargu UGAP, wygranego w październiku 2011 roku, ponad 15 tys. modeli Kangoo Z.E. zostało zamówionych przez 19 wielkich firm i organizacji francuskich.

Kangoo Z.E. jest świetnym rozwiązaniem problemów związanych z negatywnym wpływem na środowisko naturalne, z którymi musiały zmierzyć się firmy wybierające tabor samochodowy, gdyż liczne miasta wprowadziły ograniczenia ruchu w swoich centrach (np. Mediolan czy Tuluza).

Sprzedaż pojazdów użytkowych w 2012 roku (IVOTY), montowanych w Maubeuge (Francja) na tych samych liniach produkcyjnych co Kangoo spalinowe, znacznie przyczynia się do utrzymania przez Renault pozycji europejskiego lidera na rynku pojazdów elektrycznych (28,2 proc. udziału pod koniec września).

Te dane umacniają także najlepszą pozycję marki w dziedzinie lekkich pojazdów użytkowych sprzedawanych w Europie, którą utrzymuje ona od 1998 roku, z udziałem w rynku na poziomie 15,7 proc. pod koniec września 2012 roku.