RENAULT: KANGOO Z.E. W NESTLE WATERS POLSKA

Renault ZE

Renault wydało pierwszy zamówiony w Polsce samochód elektryczny Kangoo Z.E. Odbiorcą samochodu jest firma Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury, która w ten sposób wprowadza do swojej EKO floty pierwszy pojazd zasilany w 100 procentach energią elektryczną.

Firma zdecydowała się na wynajęcie Kangoo Z.E. od ALD Automotive Polska Sp z o.o. w ramach usługi full service leasing (FSL).


Zobacz także:
ECO


Kangoo Z.E. to pierwszy elektryczny samochód dostawczy dostępny w salonach Renault w Polsce. Auto w ubiegłym roku było najczęściej sprzedawanym w Europie samochodem elektrycznym.

– Coraz częściej w firmowych flotach na świecie pojawiają się samochody elektryczne. Świadczy to o zmieniającym się podejściu przedsiębiorstw do tematu ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że ten trend będzie również rozwijał się w Polsce. Auta elektryczne to przede wszystkim ograniczenie emisji spalin i hałasu – mówi Tomasz Mróz, Dyrektor Sprzedaży Zbiorowej i Specjalnej Renault Polska.

– Jesteśmy firmą dbającą o to żeby nasza działalność w jak najmniejszym stopniu wywierała negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego też chcemy rozwijać naszą EKO flotę i w ten sposób redukować zarówno emisję szkodliwych spalin oraz koszty związane z eksploatacją pojazdów. Wynajmując Kangoo Z.E. pozyskujemy samochód ekonomiczny, bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Z firmą ALD współpracujemy od ubiegłego roku. Cenimy zaoferowaną wysoką jakość obsługi oraz atrakcyjne warunki finansowe. Również w przypadku wynajmu długoterminowego Kangoo Z.E., firma ALD przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, wychodząc naprzeciw naszym oczekiwaniom. Jako pierwsi na rynku będziemy korzystać z elektrycznego pojazdu – mówi Piotr Starosta, Krajowy Koordynator ds. Floty, Nestlé Waters Polska S.A. Oddział Dar Natury.

Renault ZE

Renault Kangoo Z.E. będzie ładowane poprzez naścienną stację ładowania Wall-Box, która stanowi główne źródło zasilania i w zupełności wystarcza do bieżącego użytkowania samochodu. W przyszłości korzystanie z indywidualnych stacji ładowania Wall-Box RWE stanie się codziennością. Urządzenie jest dostępne w ramach współpracy pomiędzy Renault Polska i RWE Polska. Współpraca ta umożliwia oferowanie klientom kompleksowych rozwiązań i ma na celu upowszechnianie mobilności elektrycznej.

Przekazany samochód to nie tylko pierwsze auto elektryczne używane przez Nestlé Waters Polska, ale również pierwszy pojazd tego typu wynajęty przez ALD Automotive Polska w ramach usługi full service leasing. Jego wynajem jest potwierdzeniem zaangażowania ALD Automotive w działania na rzecz ochrony środowiska. Firma zachęca klientów do korzystania z usługi Bluefleet, w tym do mierzenia emisji dwutlenku węgla, redukcji negatywnego wpływu samochodów na środowisko naturalne oraz prowadzenia działań kompensujących, co przynosi wymierne korzyści ekologiczne i ekonomiczne.

– Cieszymy się, iż możemy wynająć dla firmy Nestlé Waters pierwszy samochód elektryczny. Dla ALD Automotive jest to bardzo ciekawy projekt, mający na celu wsparcie działań proekologicznych oraz możliwość zaoferowania innowacyjnych rozwiązań w formule wynajmu długoterminowego – mówi Marek Małachowski, Dyrektor Zarządzający ALD Automotive Polska.

Renault Kangoo Z.E. jest pierwszym w 100 proc. elektrycznym uniwersalnym samochodem użytkowym oferowanym w przystępnej cenie. Model ten przeznaczony jest przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych, poszukujących ekonomicznego, uniwersalnego samochodu użytkowego, przyjaznego dla środowiska.

Wnętrze Renault Kangoo Z.E. charakteryzuje się tymi samymi parametrami pod względem przestronności, komfortu pracy i funkcjonalności, co wersja spalinowa. Model ten, również w 2- i 5-miejscowej wersji Maxi, zachowuje identyczne z wersją wysokoprężną parametry użytkowe: identyczną objętość przestrzeni ładunkowej wynoszącą od 2,4 do 4,6 m3, ładowność 650 kg i równie wysoki poziom komfortu. Renault Kangoo Z.E. charakteryzuje się ponadto bezgłośną i elastyczną pracą, z całym momentem obrotowym dostępnym już od chwili ruszenia z miejsca, płynnymi przyspieszeniami (brak skrzyni biegów) i umiarkowanymi kosztami użytkowania oraz daje satysfakcję z jazdy autem o zerowej emisji.