RENAULT PARTNEREM REJSU DOOKOŁA ZIEMI

Renault Polska jest jednym z głównych sponsorów rejsu „Dookoła Świata, Samotnie i Non Stop – Pod Wiatr”, podczas którego Roman Paszke podejmie próbę pobicia rekordu świata w samotnym opłynięciu globu najtrudniejszą trasą.

Zaangażowanie w wydarzenie jest częścią realizacji proaktywnej polityki Renault na rzecz ochrony środowiska oraz globalnego programu Renault eco2.

Rejs „Dookoła Świata, samotnie i Non Stop – Pod Wiatr” odbędzie się bez postojów i pomocy z zewnątrz, a prowadzić będzie najtrudniejszą trasą pod wiatr wokół trzech przylądków. Będzie to próba pobicia rekordu, jak również promocja ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań. W ramach współpracy na jachcie Gemini 3 został umieszczony logotyp Renault eco2.

Program Renault eco2 ma na celu popularyzację samochodów przyjaznych dla środowiska w całym cyklu ich istnienia, począwszy od projektu, poprzez produkcję, eksploatację aż do recyklingu. Znakiem eco2 oznaczane są samochody, których emisja CO2 jest równa lub mniejsza niż 120 g na kilometr bądź są napędzane biopaliwami. Najważniejszym elementem proekologicznych działań Renault jest samochód w 100 proc. elektryczny. Już w połowie 2012 r. na polskim rynku pojawią się dwa pierwsze modele Renault z gamy aut elektrycznych – Fluence Z.E. oraz Kangoo Z.E.

 

 

Wyprawa rozpocznie się na początku grudnia br. w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Jacht, na którego pokładzie Roman Paszke podejmie się próby pobicia rekordu to supernowoczesny, największy w Polsce, jeden z największych na świecie katamaran regatowy. Na potrzeby rejsu został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do wytwarzania energii odnawialnej.

Generatory wiatrowe oraz panele słoneczne będą pokrywały od 50 do 70 procent zapotrzebowania na energię. Energia będzie konieczna do wytwarzania wody pitnej, zasilania urządzeń telekomunikacyjnych, nawigacyjnych oraz meteorologicznych. Jacht weźmie udział w promowaniu Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Renault już po raz kolejny podejmuje współpracę z kapitanem Romanem Paszke. Na początku 2011 r. firma była patronem tytularnym wyprawy odbywającej się pod nazwą Renault Eco2 Race, gdzie ustanowiono światowy rekord w żegludze pod żaglami na trasie z Las Palmas do Gwadelupy.