RETROMOBILE 2022: TRZY SAMOCHODY ZAPREZENTOWANE PRZEZ DS

DS Automobiles będzie wspierać promocyjnie markę DS swoją obecnością na salonie Retromobile od 16 do 20 marca 2022 roku w hali 7-3 w centrum wystawienniczym Porte de Versailles w Paryżu.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną trzy wyjątkowe samochody, które są idealnym ucieleśnieniem sztuki podróżowania i stylu wielkich GT. Odwiedzający będą mogli podziwiać klasyczne modele z 1973 roku – model SM Opera z elektronicznym wtryskiem paliwa oraz model DS 23 Pallas z elektronicznym wtryskiem paliwa – wyeksponowane u boku DS 9, flagowego modelu dzisiejszej gamy DS Automobiles.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

SM Opera z elektronicznym wtryskiem to dzieło Henriego Chaprona – słynnego konstruktora nadwozi, który przekształcił model SM coupe w czterodrzwiową limuzynę. Nadwozie zostało wydłużone o 29 cm, głównie w celu pomieszczenia dwóch tylnych siedzeń. Dwie główne różnice w porównaniu z wersją coupe to rozstaw osi wynoszący 3,24 m (zamiast 2,95 m) oraz całkowita masa własna pojazdu wynosząca 1 780 kg (zamiast 1 450 kg).

Nowy model został zaprezentowany szerszej publiczności 5 października 1972 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Od listopada 1972 roku do marca 1975 roku wyprodukowano i sprzedano siedem limuzyn Opera. Dziś jest rzadkim i wyjątkowym modelem kolekcjonerskim.

DS 23 Pallas z elektronicznym wtryskiem, który miał premierę w 1972 roku, oferował użytkownikom kombinację osiągów, komfortu i bezpieczeństwa, dzięki której znalazł się w czołówce wielkich europejskich GT. Silnik z elektronicznym wtryskiem paliwa sprawia, że samochód ma jeszcze lepsze osiągi i jest bardziej dynamiczny. Był niezwykle popularny wśród dyrektorów przedsiębiorstw i często wykorzystywany podczas oficjalnych wizyt. DS 23 zabłysnął również w międzynarodowych wyścigach drogowych.

Prezentowany DS 9 to model E-TENSE 4X4 360 – hybryda plug-in z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 360 KM. Odwiedzający będą mogli podziwiać długie na 4,93 m nadwozie tej limuzyny, która nawiązuje do najlepszych tradycji francuskich konstruktorów nadwozi. DS 9 ucieleśnia stylistykę DS Automobiles. Ma mocny i wyrazisty przód, natychmiast rozpoznawalną linię świateł, udoskonalone wnętrze wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz niezwykle dużą ilość miejsca w kabinie, szczególnie na tylnych miejscach. Czarny dach DS 9 po obu bokach zwieńczony jest światłami, co jest nawiązaniem do designu modelu DS z 1955 roku. Zainspirowane legendarną limuzyną mają kształt stożków. W nowym wydaniu pełnią rolę bocznych świateł, które wyróżniają DS 9.