SHELL: NOWA GAMA PALIW NITRO+ JUŻ NA STACJACH

Sh 1_126986

Shell Polska wprowadza na rynek dwa nowe rodzaje benzyny oraz paliwo diesel. Najnowsze produkty klasy Premium: Shell V-Power Nitro+, Shell V-Power Nitro+ Racing i Shell V-Power Nitro+ Diesel to najnowsza generacja paliw Shell.

Zostały opracowane dla zwiększenia osiągów i natychmiastowego oddziaływania na silnik samochodu. Technologia Shell V-Power Nitro+ powstała w oparciu o Partnerstwo Techniczne Shell z Ferrari – z doświadczeń Formuły 1.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
SPORT


– Zaangażowanie koncernu Shell w innowacje stosowane w sportach motorowych jest integralną częścią naszego programu badań i rozwoju, który pozwala tworzyć lepsze paliwa dla naszych klientów. Partnerstwo Techniczne z Ferrari zapewnia nam doskonałe środowisko pozwalające testować nowe paliwa klasy premium w ekstremalnych i rygorystycznych warunkach Formuły 1. Tym samym, możemy lepiej zrozumieć, jakie czynniki wpływają na zwiększenie mocy i osiągów a naszym naukowcom opracowywać technologię paliwową, udoskonalając wydajność – powiedział Paweł Odrzywołek, dyrektor Działu Retail Shell Polska.

Tajemnica benzyny Shell V-Power Nitro+ leży w ulepszonej technologii redukcji tarcia. Formuła benzyny Shell V-Power Nitro+ zawiera o 25% więcej modyfikatorów tarcia1 w celu natychmiastowej redukcji tarcia w kluczowych miejscach silnika, pozwalając mu przekazać więcej mocy do układu napędowego.

She 3_28143308

Polscy kierowcy od dziś mogą także napełnić bak swojego samochodu paliwem wyścigowym Shell V-Power Nitro+ Racing. Jest to najefektywniejszy z produktów, benzyna o największej liczbie oktanowej w Polsce. Zapewnia ona jeszcze większą moc i reakcję w porównaniu z benzyną Shell V-Power Nitro+.

Dla kierowców tankujących paliwo diesel, istotną jest informacja, że Shell V-Power Nitro+ Diesel wykorzystuje formułę najsilniejszego obecnie środka czyszczącego. Technologia została specjalnie opracowana w celu szybszego i efektywniejszego czyszczenia systemu wtrysku paliwa silników wysokoprężnych2, by przywrócić i utrzymać na wysokim poziomie ich moc poprzez aktywną ochronę.

Chcąc podkreślić wprowadzenie na rynek najnowszej generacji paliw, Shell zaprasza konsumentów na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. 18 maja 2013 Warszawa będzie gospodarzem Shell V-Power Nitro+ Show – pierwszej imprezy motoryzacyjnej, organizowanej na tak dużą skalę przez Shell Polska. Na torze zbudowanym wokół placu Bankowego i ul. Marszałkowskiej, na widzów czekać będą prawdziwe sportowe emocje i pokazy umiejętności kierowców z całego świata. Wydarzenie związane jest z wdrożeniem na rynek nowych paliw Shell V-Power Nitro+, będących zwieńczeniem ponad 60 letniej współpracy Technicznej z Ferrari. Na specjalne zaproszenie organizatora do Stolicy przyjedzie wyjątkowy gość ze Scuderia Ferrari Formuła 1 Team.

– W Shell tworzymy paliwa już od ponad 100 lat i nigdy nie spoczęliśmy na laurach poszukując innowacyjnych dróg i oferując nowe korzyści naszym klientom. Paliwa Shell V-Power Nitro+ to nasz najnowszy krok w tej podróży i kolejny punkt zwrotny dla Shell od czasu wprowadzenia na rynek paliwa Shell V-Power 15 lat temu – powiedział Piotr Dziwok, Prezes Shell Polska.

Nowe paliwa Shell V-Power Nitro+ są obecnie w sprzedaży na stacjach Shell w całej Polsce zastępując dotychczasowe – V-Power.

Sh 2_l V-Power Nitro+