SKODA: 4-MILIONOWA OCTAVIA OPUŚCIŁA FABRYKĘ

Výroba Octavia III Combi ve ¦koda Auto a.s. Mladá Boleslav.

Škoda ma powody do świętowania: bramy jej fabryki w Mladá Boleslav opuściła właśnie Octavia numer 4 000 000. To egzemplarz najnowszej, trzeciej generacji modelu.

Pokryty on został lakierem w kolorze Błękit Race. Octavia to najlepiej sprzedający się model marki w historii.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Od siedemnastu lat w eleganckim projekcie, z przemyślanymi rozwiązaniami, poszerzającymi funkcjonalność i komfort w codziennej eksploatacji, wraz z nowoczesną technologią model oferuje dobrą relację ceny do oferowanych możliwości auta.

Jeszcze żadna Octavia nie była tak lekka i tak pojemna, dysponując przy tym jeszcze dynamiczniejszymi i wydajniejszymi silnikami oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa jak obecna. Sukcesy odnoszą także specjalne wersje modelu, 4×4 i RS.

Po premierze w listopadzie 1996 roku, Octavia była pierwszym modelem Škody skonstruowanym po upadku żelaznej kurtyny i zapowiedzią spektakularnego partnerstwa z Grupą Volkswagen. Od tego czasu do nabywców na całym świecie trafiły już cztery miliony egzemplarzy tego modelu, co przekłada się na 38 proc. całkowitej produkcji marki w tym czasie.

Octavia jest więc ważnym elementem planu wielkiej ofensywy marki, w ramach którego produkcja w 2018 roku ma osiągnąć rekordowy poziom półtora miliona egzemplarzy rocznie. Oprócz głównych zakładów w Mladá Boleslav, model jest produkowany obecnie także w Rosji (Niżny Nowogród), na Ukrainie (Solomonowo), w Kazachstanie (Ust-Kamienogorsk) i w Indiach (Aurangabad). Na przyszły rok planowane jest rozpoczęcie produkcji w Chinach.

Sk 2_octavia_s