SKODA: CITIGOe iV CZYLI PIERWSZY ELEKTRYCZNY MODEL MARKI

skoda_citigoe1

Škoda na dobre wkracza w erę elektro- mobilności. W pełni elektryczny samochód marki – model CITIGOe iV dostępny będzie w Polsce na początku 2020 roku.

Pierwszy bezemisyjny samochód w 124-letniej historii marki jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW.


Zobacz także:

ECO

PREMIERY


 

Auto zostało wyposażone w akumulator litowo- jonowy o pojemności 36,8 kWh umożliwiający zasięg do 265 km w cyklu WLTP. Dzięki temu ten przyjazny dla środowiska pojazd jest przystosowany do jazdy w miejskich warunkach.

skoda_citigoe2

Pomimo kompaktowych wymiarów: 3 597 mm długości i 1 645 mm szerokości, nowa Skoda oferuje przestronne, czteroosobowe wnętrze z bagażnikiem o pojemności 250 l, który można zwiększyć do 923 l po złożeniu tylnych siedzeń.

Nowy, elektryczny różni się wizualnie od modeli CITIGO z napędem konwencjonalnym. Z przodu samochód wyróżnia przeprojektowany zderzak i atrapa chłodnicy w kolorze nadwozia. iV jest standardowo wyposażony w światła przeciwmgielne i światła do jazdy dziennej LED. Kierunkowskazy są zintegrowane z obudowami lusterek bocznych w kolorze czarnym lub w kolorze nadwozia.

skoda_citigoe4

Podobnie jak w przypadku pozostałych nowych modeli na pokrywie bagażnika umieszczona jest nazwa marki pisana drukowanymi literami. Z zewnątrz CITIGOe iV można również rozpoznać po emblematach umieszczonych z tyłu pojazdu.

Pojazd wyposażony w napęd na przednią oś, posiada silnik o mocy 61 kW, który zapewnia cichą, płynną i dynamiczną jazdę. Maksymalny moment obrotowy 210 Nm jest dostępny od momentu ruszenia. W praktyce oznacza to bardzo dobrą dynamikę i przyspieszenie, które pozwala rozpędzić się od 60 do 100 km/h w ciągu 7,6 sek. oraz od 0 do 100 km/h w ciągu 12,5 sek. Maksymalna prędkość pojazdu wynosi natomiast 130 km/h.

Wprowadzenie przez producenta w pełni elektrycznego modelu jest efektem realizowanej strategii, zgodnie z którą oferta marki do 2025 roku zostanie poszerzona nie tylko o nowe pojazdy elektryczne, ale także skoncentruje się na produkcji komponentów do samochodów hybrydowych i elektrycznych, które będą wykorzystywane przez całą grupę Volkswagena.

skoda_citigoe3