SKODA: RAPID WKRÓTCE W SALONACH (CENA)

Škoda Rapid, która odsłonięta została podczas salonu samochodowego w Paryżu, zadebiutuje na polskim rynku na początku listopada. Ceny samochodu zaczynać się będą od 47 950 złotych.

Rapid, który premierę miał kilka miesięcy po wejściu do sprzedaży najmniejszego modelu Citigo, to nowa, kompaktowa limuzyna Škody. Samochód stanowi uzupełnienie palety modelowej, wpasowując się pomiędzy Fabię a Octavię. Rapid wygodnie przewiezie pięć osób. Pojemność jego bagażnika wynosi aż 550 litrów i stanowi wiodący wynik w swojej klasie.

Jest to auto zbudowane z myślą o rodzinach poszukujących przestronnego, dobrze wyposażonego samochodu o korzystnym stosunku ceny do jakości. Rapid w podstawowej wersji kosztować będzie 47 950 zł.

Nowy model Škody dostępny będzie w trzech, optymalnie skomponowanych wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Elegance.

Na rynku polskim Rapid oferowany będzie w pięciu wersjach silnikowych – czterech benzynowych i jednym wysokoprężnym. Gamę jednostek napędowych otwiera 1.2 MPI/55 kW (75 KM) oraz 1.2 TSI o mocy 63 kW (85 KM) lub 77 kW (105 KM). Najmocniejszą jednostką w tym modelu jest turbodoładowany, czterocylindrowy motor 1.4 TSI/90 kW (122 KM) z 7-stopniową skrzynią DSG.

Nowy Rapid dostępny będzie także z oszczędnym i wydajnym silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDI CR DPF/77 kW (105 KM).

Dokładne ceny modelu Rapid oraz jego wyposażenia zostaną podane w połowie października.