SKODA: WIESZ CO DOBRE CZYLI KINO DROGI

transatlantyk_logo

Latem, w dniach 2-9 sierpnia, rusza w Poznaniu Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk 2013. Sponsorem trzeciej już edycji festiwalu – podobnie jak w poprzednim roku – jest Škoda.

W tym roku, w ramach rozszerzenia współpracy programu “ŠKODA. Wiesz co dobre!” i Festiwalu Transatlantyk, powstaje nowy cykl filmowy – „Kino Drogi”. Przybliży on widzom dwa najlepsze wynalazki ludzkości: samochód i kamerę. Wybrane filmy skierowane są do ludzi ceniących prawdziwe wartości, które znajdują odzwierciedlenie w proponowanych tytułach.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W ramach cyklu, przypomnimy najciekawsze pozycje w historii tego filmowego nurtu oraz zaprezentujemy dwa premierowe filmy z drogą i podróżą w tle.

Widzowie będą mieli okazję obejrzeć:
– „Jackie”, reż. Antoinette Beumer, Holandia 2012;
– „Road North”, reż. Mika Kaurismaki,Finlandia 2012;
– „Znikajacy punkt” reż. Richard C. Sarafian, USA 1971;
– „Pojedynek na szosie”, reż. Steven Spielberg, USA 1971;
– „Gran Torino”, reż. Clint Eastwood, USA 2007;
– „Bezdroża”, reż. Alexander Payne, USA 2005;
– „Pociąg do Darjeeling”, reż. Wes Anderson, USA 2007.

Transatlantyk wraz z programem „ŠKODA. Wiesz co dobre!”, przygotowali dla uczestników festiwalu dodatkowe niespodzianki: konkurs na filmową zapowiedź cyklu, pod znaczącym tytułem „Pokaż nam swoją drogę” oraz dodatkowy cykl filmowy, w bardzo atrakcyjnej konwencji. O szczegółach będziemy informować wkrótce.

Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk, został powołany do życia w 2011 roku. To nowatorski projekt Jana A.P. Kaczmarka, światowej sławy kompozytora muzyki filmowej, laureata Oskara oraz założyciela Instytutu Rozbitek. Festiwal czerpiąc inspirację z uznanych światowych festiwali filmowych – Sundance i Berlinale, już od pierwszej edycji stał się ważnym punktem na kulturalnej mapie naszego kraju.