SKODA: WYJĄTKOWA WERSJA WYPOSAŻENIA MONTE CARLO ZE SPORTOWYM DUCHEM

SKODA FABIA, KAMIQ ORAZ SCALA – wymienione modele łączy… MONTE CARLO. To wyjątkowa seria wyposażenia, której tradycja rozpoczęła się w 1936 r.

Właśnie wtedy SKODA Popular wygrała, po raz pierwszy w historii marki, rajd w niewielkim księstwie Monako. Od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, jednak sportowy charakter aut z emblematem MONTE CARLO pozostał do dziś. Co oferują samochody SKODY w tej serii wyposażenia?


Zobacz także:

LEXUS: MODEL RZ WYZNACZA NOWY KIERUNEK STYLISTYCZNY

ROZMAITOŚCI


 

MONTE CARLO to wyjątkowa seria samochodów SKODA, która łączy sportowy design z funkcjonalnością. Modele z emblematem MONTE CARLO nie są zaprojektowane dla ekstremalnych osiągów. Ich celem jest dostarczenie przyjemnej, sportowej atmosfery z zachowaniem komfortu i wygody podczas jazdy. Ta wersja wyposażenia jest obecnie dostępna dla modeli SKODY: SCALA, KAMIQ i FABIA czwartej generacji.

Sportowe detale

Serię MONTE CARLO można łatwo rozpoznać po sportowych detalach. – Wykończenie MONTE CARLO ma swoje własne DNA, charakteryzujące się czarnymi elementami zewnętrznymi, które doskonale podkreślają sportowy wygląd samochodu. Wnętrze wyróżniają wyraziste, czerwone detale – mówi Katerina Vranova, kierownik działu kolorów i wykończenia. Czarne elementy stylistyczne najczęściej obejmują grill, spojler przedniego zderzaka, osłony lusterek, osłony progów, obręcze kół ze stopów lekkich i dyfuzor tylnego zderzaka.

Każdy model z serii MONTE CARLO może wyróżniać się nieco innymi czarnymi detalami. SKODA FABIA opcjonalnie posiada czarne słupki A, KAMIQ ma bardziej wyrazisty przedni spoiler i tylny dyfuzor, a SCALA nieco subtelniejsze czarne detale z przodu. Model FABIA stwarza klientom wybór 16, 17 lub 18-calowych obręczy o specjalnych wzorach, a SKODA KAMIQ i SCALA MONTE CARLO oferują 17- lub 18-calowe obręcze. Jednak podstawowe zasady wykończenia samochodów w wersji MONTE CARLO zawsze pozostają takie same.

Dział kolorów i wykończeń w SKODZIE przystępuje do pracy nad wyposażeniem serii MONTE CARLO, gdy tylko dany model samochodu wejdzie w fazę rozwoju. – O wariantach lifestylowych, czy to seria MONTE CARLO, RS, SCOUT, SPORTLINE czy LAURIN & KLEMENT, myślimy zawsze w kontekście innych standardów wyposażenia. Pozwala nam to na uwzględnienie elementów typowych dla tych wykończeń, tak, aby naprawdę uzupełniały projekt samochodu i podkreślały jego pożądany charakter – mówi Vranova.

W modelach takich jak FABIA MONTE CARLO celem jest dopasowanie do siebie nadwozia i wnętrza samochodu. – Przyglądamy się kolorom i zastosowanym materiałom, które muszą się wzajemnie uzupełniać i podkreślać sportowy charakter samochodu – wyjaśnia Vranova. Projektanci mają zasadniczo wolną rękę podczas kompletowania wyposażenia modelu samochodu z emblematem MONTE CARLO. Najważniejszy jest efekt końcowy, a w przypadku tej specjalnej serii, ogólny sportowy charakter auta. – Staramy się stosować jednolitą strategię do każdego modelu MONTE CARLO i używać tych samych lub podobnych materiałów. Ale oczywiście każda nowa generacja modelu zawsze pozwala nam iść trochę dalej – mówi Vranova.

Tak jest również w przypadku nowej SKODY FABIA MONTE CARLO. Po raz pierwszy na tapicerce deski rozdzielczej zastosowano miękki materiał z ozdobnymi przeszyciami, podobnie jak na podłokietnikach drzwi przednich. Jest to skóra ekologiczna z efektem włókna węglowego. Materiał ten jest następnie uzupełniany detalami w kolorze metalicznej czerwieni, w tym ozdobnymi wykończeniami na desce rozdzielczej, części konsoli środkowej i klamkach drzwi. Odświeżono także sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i nową tapicerką MONTE CARLO. – Udało nam się osiągnąć podobne współgranie materiałów, jak we wnętrzu modelu ENYAQ iV – dodaje Vranova. Nowa FABIA MONTE CARLO jest bardziej dynamiczna i młodzieńcza niż poprzednia generacja tej wersji.

Wyposażenie najwyższej klasy

Dynamiczne detale projektowe, wspaniałe kolory i unikalne materiały – poziom wyposażenia MONTE CARLO jest porównywalny do tego z najwyższej półki. Obejmuje on automatyczną klimatyzację, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę i inne skórzane elementy oraz szereg systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. W SKODZIE FABIA MONTE CARLO znajdziemy m.in. reflektory i światła przeciwmgielne Bi-LED, nakładki na pedały ze stali nierdzewnej, oświetlenie wnętrza LED Ambiente, do dziewięciu poduszek powietrznych i opcjonalnie wirtualny kokpit z nowym bardziej sportowym wyglądem wyświetlacza, pakiet Travel Assist do półautomatycznej jazdy lub automatyczny asystent parkowania Park Assist.