SOLARIS: KOLEJNE AUTOBUSY JADĄ DO NORWEGII

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Solaris Bus & Coach S.A. konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję na rynku norweskim. Firma podpisała w ostatnich dniach dwa kontrakty, na dostawę łącznie 57 autobusów do okręgu Vestfold i Oslo.

Pierwszy z nich, zawarty z miejskim przewoźnikiem Tide ASA, zakłada dostarczenie 11 pojazdów hybrydowych do Vestfold. Drugi, podpisany z Norgesbuss AS, dotyczy 46 niskopodłogowych autobusów miejskich Urbino z silnikami Euro 6. Zakończenie dostaw nastąpi w drugiej połowie 2014 roku.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Przewoźnik Norgesbuss AS z Oslo zamówił 46 niskopodłogowych autobusów miejskich Urbino 12, wyposażonych w silniki Euro 6. Kontrakt, o wartości 75 mln koron norweskich (około 9 mln euro), zostanie zrealizowany jeszcze w październiku tego roku. Zgodnie z umową, Solaris utworzy także punkt serwisowy, zlokalizowany w północnej części Oslo.

Niskopodłogowe autobusy Urbino są już dobrze znane mieszkańcom norweskiej stolicy, gdzie od roku 2006 dostarczonych zostało w sumie 16 pojazdów tego typu.

Zamówienie na dostawę autobusów Solaris Urbino 12,9 Hybrid pochodzi z kolei od nowego klienta – firmy Tide ASA . Ekologiczne hybrydy pojawią się na ulicach Vestfold na początku lipca 2014 roku.

– Zdobyte ostatnio zamówienia na dostawę 57 autobusów do Norwegii pozwolą naszej firmie wzmocnić pozycję na tamtejszym rynku. Dzięki nowym kontraktom nie tylko zdobyliśmy następnego, cennego klienta Tide ASA, ale również rozwinęliśmy współpracę z naszym dotychczasowym wieloletnim partnerem Norgesbuss AS – powiedział Martin Gruber, Członek Zarządu firmy Solaris, odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości.