SOLARIS: PREMIERA URBINO Z NOWYM SILNIKIEM

solaris_1_

Solaris przedstawił pojazdy należące do rodziny Urbino, wyposażone w najnowszą generację silników, spełniających rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6.

Producentem silników diesel, wykorzystywanych w pojazdach spod znaku zielonego jamnika, są firmy DAF (model DAF MX-11) i Cummins (model ISB6.7E6). Drugi z producentów jest również dostawcą silników ISLG napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG).


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Zaprezentowany podczas 60. Światowego Kongresu i Wystawy UITP w Genewie Solaris Urbino 18 stanowi połączenie sprawdzonych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Jest to autobus reprezentujący nowoczesny design, niezawodność, bezpieczeństwo, komfort oraz to z czego słynie polski producent – elastyczne podejście do wymagań klienta. Przegubowe Urbino już od dawna stało się częścią miejskiego krajobrazu w niemal 400 miastach, w 26 krajach Europy. Wyposażone w sprawdzone komponenty, wykonane ze stali odpornej na korozję, udowodniło swoją wytrzymałość nawet w trudnych i niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Solarisy codziennie użytkowane są od koła podbiegunowego po zwrotnikowy klimat wyspy Reunion nad Oceanem Indyjskim.

Autobus zaprezentowany w Szwajcarii napędzany jest nowoczesnym, pewnym i oszczędnym silnikiem DAF Euro 6, który spełnia ograniczenia środowiskowe, wchodzące w życie w przyszłym roku. Wysokie momenty obrotowe przy niewielkich prędkościach, niskie zużycie paliwa oraz niezawodność nowego silnika DAF MX-11 są dodatkową gwarancją sukcesu Urbino 18. Ponad 370 KM mocy przy maksymalnym momencie obrotowym 1600 Nm jest potwierdzeniem najlepszego wyboru dla jednostek napędowych przegubowych Solarisów.