SOLUTRANS 2023: PREMIERA OPON GOODYEAR KMAX S i D GEN-2

Na targach SOLUTRANS 2023 Goodyear przedstawi nową ofertę opon użytkowych KMAX S i D GEN-2 na oś kierowaną i napędową, powiększoną o rozmiary 17,5″ i 19,5″.

Nowa linia KMAX Gen-2 ma poprawiony wskaźnik efektywności paliwowej i jest dostosowana do potrzeb zarówno pojazdów konwencjonalnych, jak i elektrycznych.


Zobacz także:

SOLUTRANS 2023: RENAULT ZAPREZENTUJE NOWEGO MASTERA
 

OPONY


 

Ekspansja kierowana rynkiem

Nowa paleta rozmiarowa opon Goodyear KMAX S i D Gen-2 odpowiada na potrzeby firm transportowych, które poszukują trwałości i wysokich osiągów w różnych warunkach pogodowych i są przy tym zainteresowane zwiększeniem zasięgu pojazdów elektrycznych, co pozwala obniżać koszty i realizować cele zrównoważonego rozwoju.

Wprowadzając nowe rozmiary KMAX S i D GEN-2 umożliwiamy klientom szerszy zakres zastosowań i oferujemy niezawodność. Nowa poszerzona oferta umacnia pozycję Goodyear na rynku jako niezawodnego partnera flot,” skomentował Maciej Szymański, dyrektor marketingu w Goodyear ds. opon użytkowych w Europie.

Wytrzymałe, niezawodne i oszczędne

Najważniejsze zalety nowej linii opon KMAX Gen-2:

Poprawiona efektywność paliwowa – nowe rozmiary opon mają oznaczenie C w kategorii efektywności paliwowej.
– Dostosowanie do potrzeb pojazdów z napędem elektrycznym.
Długie przebiegi we wszystkich zastosowaniach.
– Wszechstronność w szerokim zakresie zastosowań, od transportu dalekobieżnego po ruch miejski.
Trwałość nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji i ekstremalnych warunkach klimatycznych.
Właściwości zimowe i trakcyjne przez cały okres eksploatacji, zgodnie z nowymi i nadchodzącymi przepisami.

Oprócz wyposażenia w najnowsze technologie dla pojazdów użytkowych, opony Goodyear KMAX S&D GEN-2 wykorzystują także technologię łączność RFID, która umożliwia śledzenie opon.

Przystosowane do napędu elektrycznego

Opony Goodyear KMAX S&D GEN-2 są przystosowane do potrzeb pojazdów elektrycznych, co oznacza, że są w stanie poradzić sobie z ich zwiększoną masą i momentem obrotowym. Dostosowanie do wymagań zelektryfikowanych flot zarówno w środowisku miejskim, jak i regionalnym wymaga połączenia bazowych cech opon z jednoczesną integracją nowych elementów zaprojektowanych specjalnie dla pojazdów elektrycznych.

Niższe opory toczenia opon wpływają na poprawę efektywności energetycznej, w rezultacie zwiększając zasięg pojazdów elektrycznych.
– Opony napędowe ze zwiększoną sztywnością bieżnika poprawiają skuteczność przenoszenia momentu obrotowego.
Wytrzymała osnowa dostosowuje się do zmiennych obciążeń pojazdów elektrycznych, zapewniając podwyższoną trwałość przez cały okres eksploatacji opony.

Goodyear zaprasza wszystkich uczestników targów SOLUTRANS 2023 do odwiedzenia swojego stoiska nr A031 w hali 5.